Z okazji Dnia Babci i Dziadka klasy I-III oraz Koło Recytatorskie
przygotowały niespodziankę dla swoich najbliższych.
2021.01.21-22 Dzień Babci i Dziadka
2021.01.21 Zajęcia plastyczne
Podczas zajęć plastycznych w klasie I dzieci tworzyły piękne portrety Babci i Dziadka.
Każde z nich z wielką starannością wykonywało podobiznę swojego Dziadka i Babci.
Katarzyna Promińska
23
2021.01.21 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Już drugi rok nasza szkoła jest zaangażowana w działania UNICEF na rzecz dzieci z całego świata. Ramach Szkolnych Kół UNICEF organizowane są różne akcje i projekty, mające pokazać uczniom potrzeby i problemy dzieci na całym świecie oraz zaznajomić ich z Konwencją o Prawach dziecka. Także my wzięliśmy udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka i w czasie lekcji zdalnych w klasach IV-VI przypomnieliśmy sobie w formie quizów nasze prawa i obowiązki.
Olga Puchrowicz
2021.01.20 Utrwalenie części mowy w klasie trzeciej.
20 stycznia uczniowie klasy III B na edukacji polonistycznej w parach tworzyli własne gry planszowe z zadaniami do wykonania. Konstruowali planszę – tradycyjny wężyk z polami w różnych kolorach. Ustalili własną instrukcję, w której uwzględnili części mowy i zasady gry. W trakcie lekcji zabawa była fantastyczna, humory dopisywały i było mnóstwo konstruktywnej dyskusji.
Teraz czekamy z niecierpliwością na pierwszą rozgrywkę.Marta Zając
4
2021.01.19 Matematyka nie musi być nudna – kodowanie na dywanie.
19 stycznia klasa III B miała ciekawą lekcje matematyki z wykorzystaniem maty edukacyjnej. Tym razem uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia i dzielenia. Podzieleni na zespoły zagrali w tradycyjną grę „Kółko i krzyżyk”, która została rozegrana przy pomocy kolorowych kubeczków. Zanim uczestnicy gry postawili swój kubek, musieli rozwiązać matematyczne zadanie związane z mnożeniem
i dzieleniem. Grając dzieci doskonalili swoje umiejętności matematyczne
w najprzyjemniejszej i najbardziej efektywnej dla nich formie, jaką jest zabawa.Zajęcia zorganizowane dzięki Projektowi „Matematyka na wesoło” dofinansowane przez Fundację mBanku.
Marta Zając
4
2020.12.29 Akcja charytatywna Zostań Świętym Mikołajem
Przed świętami Bożego Narodzenia w I Społecznej Szkole Podstawowej w Gorzowie Wielkopolskim została zorganizowana akcja charytatywna pod hasłem „Zostań Świętym Mikołajem” na rzecz Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt "Azorki" oraz OTOZ Animals – Inspektorat Gorzów Wlkp.
Darczyńcy mogli dołączyć do przedsięwzięcia poprzez przyniesienie karmy do szkoły lub przesłanie datku pieniężnego na konto I SSP. Dzięki temu zebraliśmy 7,5 kg karmy oraz 267 złotych.
Karma trafiła do gorzowskiego schroniska Azorki, pieniądze wsparły OTOZ Animals. Serdecznie dziękujemy za udział w nasze akcji.
Koordynatorzy: Katarzyna Szeraj, Justyna Szczepanik
2020.12.22 Świąteczna niespodzianka od nauczycieli naszej szkoły :)
2020.12.22 Świąteczna inicjatywa Samorządu Szkolnego
Choć fizycznie nie możemy spotkać się w szkole, Samorząd przygotował dla uczniów wszystkich klas świąteczne zabawy. Była ruletka i wigilijne opowieści, a także quiz, w którym trzeba się wykazać znajomością naszej szkoły. Zamieszczamy tu nasze gry, może umilą wam czas świątecznej przerwy?
https://wordwall.net/pl/resource/8672323/opowie%c5%9b%c4%87-wigilijna
https://quizizz.com/join/quiz/5fe1c30992c790001ba95429/start?studentShare=true
2020.12.22 Nasze szkolne koło recytatorskie w świątecznym nastroju :)
2020.12.21 Śpiewajmy i grajmy Mu!
Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów, który zawsze był obecny w naszej szkole. Dlatego też, by podtrzymać tradycję i poczuć atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, uczennica klasy III B Amelia Błaszyk zaśpiewała dla nas „Przybieżeli do Betlejem pasterze”.
Czekamy na nagrania wideo Waszych wykonań ulubionych kolęd. Może uda się Wam namówić do wspólnego śpiewania rodzinę, rodzeństwo.
Kolędowanie zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości i wspólnoty, czyli jest tym wszystkim, czego nam dzisiaj brakuje.
Justyna Szczepanik
2020.12.21 Wirtualne kartki świąteczne
Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych, które mogą mieć różne formy. Dzisiaj wiele osób przesyła życzenia za pomocą telefonu lub komputera. Dlatego uczniowie naszej szkoły na lekcjach informatyki zajmują się "programowaniem" wirtualnych kartek świątecznych.
Jako pierwsi wykonali i przesłali swoje prace: Michał Kubiński (kl. IV), Wiktoria Taran (kl. IV), Kamil Antczak (kl. VI B).
Wysyłajmy kartki, wypisujmy życzenia od serca i dzielmy się dobrym słowem zwłaszcza w tych trudnych czasach.
Jarosław Nadobnik, Justyna Szczepanik
KONKURS KONKURS KONKURS KONKURS KONKURS
Świąteczne szkolne kolędowanie
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej Szkoły do wzięcia udziału w organizowanym przez Samorząd Szkolny konkursie
na najpiękniej zaśpiewaną kolędę
oraz
na najpiękniejszy układ taneczny przygotowany do kolędy.
Śpiew kolęd oraz taniec pokazują, że chrześcijanin jest człowiekiem radości i pogody ducha. Jest to wspaniałe świadectwo przywiązania do tradycji, która jest pielęgnowana i przekazywana. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy do poniedziałku 28-go grudnia przesłać filmik z własnym wykonaniem kolędy na platformie MS Teams- zespół ŚWIETLICA
Do wspólnego kolędowania zapraszamy również Rodziców i rodzeństwo.
Dla zwycięzców Konkursu przewidziana jest nagroda niespodzianka.
Julia Korycka
Przewodnicząca Samorządu Szkolnego
2020.12.21 Wyniki VI Edycji konkursu „Wokół symboli narodowych z Baśką Murmańską w tle”.
5 listopada uczniowie klas 2, 3a i 3 b wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie „Wokół symboli narodowych z Baśką Murmańską w tle”.
Miło nas poinformować o wynikach:
I miejsce – Maurycy Radziński – nagroda specjalna za maksymalną ilość punktów (kl. III B)
I miejsce – Piotr Godlewski (kl. III B)
III miejsce – Ksawery Żyliński (kl. III B)
III miejsce – Nikodem Kobylański (kl. III B)
III miejsce – Józef Nowak (kl. II)
III miejsce – Franciszek Gula (kl. III A)
III miejsce – Ksawery Kaja (kl. II)
IV miejsce – Mateusz Świeszczak (kl. II)
IV miejsce – Aurelia Wołoszyn (kl. III A)
IV miejsce – Marta Łogusz (kl. II)
IV miejsce – Borys Patraś (kl. II)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i nagrody po wznowieniu zajęć stacjonarnych w szkole.
Marta Zając
Świąteczne życzenia od I SSP!
Magia Świąt Bożego Narodzenia sprawia, że spełniają się nawet te najskrytsze marzenia. Niech magiczna noc wigilijnego wieczoru przyniesie Państwu radość i spokój.
Życzę Wszystkim rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i odpoczynku od codziennych trosk. Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia i pełnego optymizmu Nowego Roku!
Dyrektor Halina Antczak
wraz z pracownikami I Społecznej Szkoły Podstawowej w Gorzowie Wielkopolskim
2020.12.16 Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
16 grudnia klasy III miały lekcję muzealną o Staropolskich zwyczajach świątecznych. Uczniowie poznali interesujące zagadnienia w formie rozmowy oraz prezentacji prosto z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Między innymi dowiedzieli się w jaki sposób kiedyś obchodzono Boże Narodzenie. Które z kultywowanych dziś zwyczajów pochodzą sprzed wieków, a które przyjęły się niedawno. Jakie obyczaje i przesądy wiązały się ze świątecznym okresem oraz jakie potrawy i smaki kojarzyły się ze świętami.
Uczniowie byli aktywni i zainteresowani tematyką zajęć.
Dziękujemy Pani Wicedyrektor Justynie Szczepanik za zorganizowanie wirtualnej lekcji.
Marta Zając
3
2020.12.15 Zostań Świętym Mikołajem!
2020.12.15 Dokarmianie ptaków czas zacząć!
Zima zbliża się do nas wielkimi krokami...
Na dworze robi się mroźno...
Dokarmianie ptaków czas zacząć!
Należy pamiętać, że podczas zimy ptaki mają ograniczony dostęp do pokarmu, dlatego nasza pomoc w tym czasie jest tak bardzo ważna.
Czym możemy dokarmiać ptaki?
- ziarnami zbóż, np. pszenicą i owsem,
- Płatkami zbożowymi,
- Słonecznikiem bez łupinek,
- Słoninką,
- Ugotowanymi kaszami.
Nie dokarmiamy ptaków chlebem!
Nie musimy kupować karmników - możemy zrobić je sami! Do ich wykonania użyjmy przedmiotów, które każdy z nas ma w swoim domu.
Poniżej przedstawiamy zdjęcia z dzisiejszego dokarmiania ptaków podczas zajęć świetlicowych, sprawiło nam to dużo frajdy!
Ptaki czekają na Waszą pomoc! Do dzieła!
Karolina Maciaszek
2020.12.16 Działaj z imPETem!
Przed nami kolejne zadanie z cyklu działaj z imPETem!
Każdy z Was wie, w jaki sposób należy postępować z butelkami PET przed wyrzuceniem ich do kosza.
Każdy z Was, również wie, co z takiej butelki może powstać, kiedy podda się ją recyklingowi.
Każdy z Was może spróbować zrobić z niej coś ciekawego :)
Przygotuj dowolną ozdobę choinkową z butelek PET i innych odpadów - swoją propozycję możesz przynieść do szkoły lub sfotografować i przesłać poprzez MS Teams do p. Klaudii Mroczkowskiej lub przesłać na maila k.mroczkowska1ssp@gmail.com
Zachęcamy do działania i informujemy, że termin wykonania to 22.12.2020 :)
Klaudia Mroczkowska
2020.12.16 Być jak Ignacy #5
Na kolejnych zajęciach koła naukowego Naukowi Juniorzy próbowali wyjaśnić, czym w zasadzie jest ta ekologia. Niezastąpioną pomocą była tutaj Pani Olga Puchrowicz, która jako nasz ekspert poszerzyła ten temat. Później uczestnicy wspólnie zastanawiali się, co można zrobić, by lepiej dbać o Ziemię. Porównaliśmy także wyniki przeprowadzonego eksperymentu - okazało się, że powietrze w Gorzowie Wlkp. i okolicach jest bardzo dobre. Potwierdzają to także raporty smogowe, które wykorzystują bardziej dokładne metody pomiaru. Obecność lasów i brak kopalń i fabryk w naszym mieście, powoduje, że nie ma u nas wielu "trucicieli". Zwróciliśmy także uwagę, na podstawie ilości odpadów, które codziennie wytwarzamy, że jest ich stanowczo za dużo, a Wielka Pacyficzna Plama Śmieci stanowi olbrzymie zagrożenie. Dlatego zachęcamy wszystkich, także uczniów spoza naszego koła naukowego do podjęcia wyzwania - wykorzystując dostępne w domu surowce (plastik, szkło, metal i inne) spróbujcie dać im nowe życie. Wykażcie się kreatywnością. Zdjęcia Waszych prac wraz z Waszą podobizną proszę o umieszczenie na Teamsie na kanale Pedagog szkolny.
Termin wykonania zadania - do 17.01.2021 r.
Magdalena Madejczyk
2020.12.15 Być jak Ignacy #4
"Naukowi Juniorzy" rozpoczęli drugi blok zajęć. Tym razem zgłębiali tematy związane z ekologią. Podczas ostatniego spotkania dowiedzieli się czym jest globalne ocieplenie i efekt cieplarniany, a także co to jest smog. W ramach zadania domowego mieli przeprowadzić eksperyment, podczas którego sprawdzą czystość powietrza w swoim otoczeniu. Efekty tych badań już niedługo 🙂
Osoby, które chciałby zagłębić się w temacie efektu cieplarnianego polecamy filmik:
https://youtu.be/3oYYDXW1mMcMagdalena Madejczyk
Archiwum Aktualności