• O nas / Historia Szkoły

•

I Społeczna Szkoła Podstawowa w Gorzowie Wlkp. jest ogólnodostępną szkołą prywatną o uprawnieniach szkoły publicznej, prowadzoną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Kształcenia i Wychowania Młodzieży w Gorzowie Wlkp.

Chcemy być szkołą otwartą, wrażliwą na losy drugiego człowieka, która kształcić będzie uczniów na miarę XXI wieku tak, aby potrafili radzić sobie w zmieniającym się współczesnym świecie i stawić czoła coraz bardziej wymagającej rzeczywistości. Pragniemy w sposób najbardziej efektywny i wydajny umożliwiać młodym ludziom wszechstronny rozwój. W procesie edukacyjnym i wychowawczym wprowadzamy uczniów w świat wartości, takich jak: szacunek, życzliwość, tolerancja, przestrzeganie zasad dobrego zachowania, odpowiedzialność i poszanowanie godności każdego. Pamiętamy, że szkoła to nie tylko nauka, ale również zabawa, przygoda, odkrywanie tajemnic świata, kształtowanie osobowości, odkrywanie talentów, miejsce zawierania przyjaźni. Nad edukacją uczniów czuwa wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która zapewnia indywidualne i podmiotowe traktowanie każdego ucznia, zdiagnozowanie jego potrzeb oraz otoczenie opieką ukierunkowaną na jego rozwój. Stawiamy na życzliwą i dobrą współpracę z rodzicami. W szkolnym programie nauczania  ważne  miejsce  zajmuje  nauczanie  języków  obcych, w szczególności języka angielskiego od klasy pierwszej i języka niemieckiego od klasy czwartej. Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań w wielu formach zajęć pozalekcyjnych, takich jak: koła przedmiotowe, szachy, zajęcia teatralne, recytatorskie, wokalne, plastyczne, piłka nożna, tenis ziemny, koszykówka, nauka pływania, gimnastyka korekcyjna.

Obiekt I Społecznej Szkoły Podstawowej położony jest w zacisznym zakątku, malowniczo usytuowanym na jednym ze wzgórz naszego miasta. Od 1 września 1991 roku, dzięki zmianom ustrojowym i grupy zapaleńców z Panem Ireneuszem Madejem na czele, później wieloletnim Dyrektorem Szkoły, rozpoczęło funkcjonowanie I Społeczne Liceum Ogólnokształcące, a następnie dołączyło Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych i I Społeczne Gimnazjum.

W myśl słów Wisławy Szymborskiej "Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a  księga  zdarzeń  zawsze  otwarta w połowie" podjęto kolejne wyzwanie. W związku z wdrożeniem reformy i objęcie obowiązkiem szkolnym dzieci 6-letnie, odpowiadając na potrzeby gorzowskiej oświaty, od 1 września 2015 roku uruchomiono w obiekcie I Społeczną Szkołę Podstawową w Gorzowie Wlkp. Inicjatywę i trud utworzenia szkoły  podjęła  Pani  Halina  Antczak,  była Dyrektor I SLO i I SSP, nauczyciel dyplomowany geografii, były doradca metodyczny, nauczyciel akademicki, wieloletni zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., wychowawca wielu pokoleń dzieci i młodzieży, dla której najważniejszym wyróżnieniem, obok wielu odznaczeń i nagród, był  nadany przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w  Gorzowie Wlkp. tytuł  Nauczyciela  Złotej  Róży  czyli  nauczyciela z  osobowością.  Aktualnie  największe zadowolenie i satysfakcję sprawia jej radość, uśmiech i sukcesy uczniów I Społecznej Szkoły Podstawowej.

Zaświadczenie o wpisie do ewidencji placówek niepublicznych (pobierz PDF)

Decyzja Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. o uzyskaniu statusu szkoły publicznej (pobierz PDF)

• I Społeczna Szkoła Podstawowa w Gorzowie Wielkopolskim
      • Sekretariat: +48 95 7214 952 Sekretariat czynny: poniedziałek - 8:00 - 15:00 wtorek - 8:00 - 15:00 środa - 8:00 - 15:00 czwartek 8:00 - 15:00 piątek - 8:00 - 15:00 w okresie wakacyjnym sekretariat czynny w godz. 9:00-13:00 Dyrektor przyjmuje interesantów w sprawach pilnych po uprzednim umówieniu spotkania.
      • ul. Kazimierza Wielkiego 65a, 66-400 Gorzów Wielkopolski Poland
      • 599-31-75-982
      • 360-988-768
      • SANTANDER BANK POLSKA S.A. 37 1090 2590 0000 0001 3072 6910