• Koła zainteresowań

• Koło muzyczne
        • Program koła jest propozycją zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas 1-3. Realizowany będzie w formie spotkań – 1 godzina tygodniowo.
          Muzyka ma bardzo duży wpływ na prawidłowy rozwój dziecka, pomaga mu w trudnościach dnia codziennego, rozwija jego wrażliwość i pobudza wyobraźnię. Udział w zajęciach koła pozwala uczniowi na poznanie i rozwijanie swoich zdolności i umiejętności muzycznych poprzez śpiew, wspólne muzykowanie, naukę gry na dzwonkach chromatycznych, przygotowywanie występów artystycznych. Poza tym jest to doskonała forma kulturalnego spędzania czasu wolnego.

• Szachy
        • Szachy to gra umysłowa o wielowiekowej tradycji, która rozwija pamięć oraz logiczne myślenie. Intelektualne i sportowe elementy szachów mają pozytywny wpływ zarówno na charakter, jak i na umysł wychowanków. Szachy przez swój aspekt sportowej rywalizacji uczą myśleć obiektywnie i nie lekceważyć przeciwnika. Szachiści mogą różnić się wiekiem, wiedzą, zdolnościami i doświadczeniem życiowym. Pomimo tych różnic każdy zaczynający studiowanie szachów może wynieść rozmaite korzyści.

• Koszykówka
        • Na zajęciach pozalekcyjnych z koszykówki dzieci mają możliwość zabawy, myślenia, współpracy oraz rozwijania się poprzez aktywność fizyczną na sali, zamiast niszczenia swojego zdrowia grając na telefonach, czy konsolach. Zabawy ruchowe, ćwiczenia rozwijające sprawność, zwinność, koordynację – wszystko to czego każde dziecko potrzebuje by zdrowo wchodzić w dalsze etapy swojego życia.

• Piłka nożna
        • Trening piłkarski pozwala rozwinąć nie tylko poszczególne elementy techniki piłkarskiej, ale umożliwia również wykształcenie w sobie dyscypliny i zdolności do pracy w grupie, a także kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów - cech charakteru przydatnych na przestrzeni całego życia.

• Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne
        • Zajęcia organizowane są w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Biorą w nich udział uczniowie, którzy mają trudności w tym zakresie. Podczas zajęć uczą się rozładowywać emocje, podnoszą swoją samoocenę.

• Koło recytatorskie
        • Koło recytatorskie działa od września 2017 roku. Każdy uczeń posiadający inklinacje recytatorskie, teatralne oraz przejawiający zainteresowania taką formą spędzania czasu wolnego, może zapisać na zajęcia. Celem koła bowiem jest rozbudowanie wyobraźni oraz ekspresji twórczej dzieci, nauczenie ich podstawowych umiejętności recytatorskich, wyrobienie nawyków właściwego posługiwania się językiem mówionym.

Uczniowie uczestniczący w zajęciach chętnie biorą udział w  uroczystościach szkolnych, przedstawieniach teatralnych, w konkursach, na lekcjach języka polskiego.

• Koło Nauk Przyrodniczych "Eksperymenciaki"
        • Szkolne Koło Nauk Przyrodniczych istnieje od 2021 r. i jest dedykowane uczniom klas III.
          Uczestnictwo w nim wiąże się z realnym działaniem uczniów i pracę metodą pytań i doświadczeń. Podczas cotygodniowych zajęć uczniowie przygotowują i samodzielnie przeprowadzają eksperymenty, które pozwalają im zrozumieć mechanizmy otaczającego ich świata.

Prowadząca:
          Klaudia Mroczkowska

• Koło kulinarne
        • Uczestnikami tego niebywałego przedsięwzięcia są uczniowie klas I-III. Program koła uwzględnia najważniejsze zagadnienia z zakresu organizacji i zasad zdrowego odżywiania się. Głównym jego założeniem jest rozwijanie zainteresowań uczniów sztuką kulinarną, przygotowaniem potraw smacznych i przede wszystkim zdrowych.

• Młody informatyk
        • Zajęcia dla uczniów Młody Informatyk to program edukacyjny, który ma na celu rozwijanie umiejętności informatycznych u młodych uczniów. Podczas tych zajęć uczniowie będą mieć okazję zgłębiać tajniki programowania, projektowania stron internetowych, tworzenia aplikacji oraz nauki o sztucznej inteligencji. To świetna okazja dla młodych pasjonatów technologii, aby zdobywać praktyczne doświadczenie i rozwijać się w dynamicznym środowisku IT.

• Koło języka polskiego dla uczniów klas 7-8
        • Uczniowie poszerzają, utrwalają swoją wiedzę i umiejętności z nauki o języku oraz literatury. Wykonują zadania konkursowe, czytają dodatkowe lektury.
          Przygotowują się do konkursu przedmiotowego z języka polskiego.

• Koło teatralne
        • Uczniowie kształtują umiejętności pracy w grupie, samokontroli, rozwijają kreatywność, samodzielność, uczą się pozytywnego wyrażania emocji, stają się odważniejsi, wrażliwsi,
          ćwiczą pamięć. Przygotowują spektakl teatralny.

• I Społeczna Szkoła Podstawowa w Gorzowie Wielkopolskim
      • Sekretariat: +48 95 7214 952 Sekretariat czynny: poniedziałek - 8:00 - 15:00 wtorek - 8:00 - 15:00 środa - 8:00 - 15:00 czwartek 8:00 - 15:00 piątek - 8:00 - 15:00 w okresie wakacyjnym sekretariat czynny w godz. 9:00-13:00 Dyrektor przyjmuje interesantów w sprawach pilnych po uprzednim umówieniu spotkania.
      • ul. Kazimierza Wielkiego 65a, 66-400 Gorzów Wielkopolski Poland
      • 599-31-75-982
      • 360-988-768
      • SANTANDER BANK POLSKA S.A. 37 1090 2590 0000 0001 3072 6910