Tak nasze kochane Świetliki spędzały czas u nas po lekcjach. Jak zawsze uśmiechnięci i chętni do zabawy.
Katarzyna Promińska
Tak nasze kochane Świetliki spędzały czas u nas po lekcjach. Jak zawsze uśmiechnięci i chętni do zabawy.
Katarzyna Promińska
Znaleźliśmy sposób na to, jak połączyć naukę z zabawą. Wspólnie rozwiązaliśmy działania matematyczne i ułożyliśmy domino.
Katarzyna Promińska
Po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się zajęcia z dogoterapii.
Dogoterapia to metoda polegająca na opanowaniu umiejętności zapewniających aktywne funkcjonowanie w codziennym życiu społecznym z udziałem odpowiednio wyszkolonych psów. W takich zajęciach uczestniczyły klasy trzecie. Pod okiem specjalisty poznały budowę psa, ćwiczyły koncentrację oraz stymulowały wszystkie zmysły przy swobodnej zabawie z psem. Dzieci bardzo zaangażowały się w zajęcia, na ich twarzach malował się uśmiech i szczęście.
Marta Zając
Akcja „Góra Grosza” nadal trwa. Nasze kochane Świetliki chętnie biorą w niej udział, a skarbonka zapełnia się w mgnieniu oka. Nadal zachęcam do udziału w tej akcji i liczę na to, że uzbieramy ogromną górę pieniędzy na pomoc potrzebującym dzieciom.
Koordynator akcji: Katarzyna Promińska
Wspólnie z uczniami klas I-II obchodziliśmy w świetlicy Dzień Kota. Wspólnie wymieniliśmy koty, które znamy z bajek, filmów, baśni, porozmawialiśmy o tym, jak dbać o kotki, jak je karmić oraz poznaliśmy kocie ciekawostki. Najbardziej uczniom spodobał się „koci słownik”, dzięki któremu poznali jak nasze polskie „kici kici” (przywoływanie kotka) brzmi w innych miejscach na Świecie np. Włoszech, Argentynie, Rosji.
Na koniec Świetliki wykonały piękne maski kotów, które ozdabiają gazetkę w naszej świetlicy.
Katarzyna Promińska
Podczas ostatnich zajęć czytelniczych uczennica klasy III, Nadia przeczytała uczniom młodszych klas baśń eskimoską „O starym pasterzu Lamu i jego wiernym psie”. Na początku spotkania dzieci zapoznały się z miejscem pochodzenia baśni, czyli obszarami polarnymi. Następnie wysłuchały pięknej opowieści o zwycięstwie dobra i sprawiedliwości. Na koniec każdy wykonał portret Lamu, czyli głównego bohatera baśni.
Katarzyna Promińska
16 lutego uczniowie klas 1-3 przystąpili do konkursu "Olimpusek". Był to sprawdzian zintegrowany i polegał na rozwiązaniu przez uczniów zagadnień z edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej.
Teraz czekamy z niecierpliwością na wyniki.
Marta Zając
Dzień po Walentynkach (15.02.2021r.) zostały dostarczone z Poczty Walentynkowej kartki wykonane przez uczniów naszej szkoły. Kartki były wyjątkowe, starannie wykonane, zaadresowane dla sympatii, przyjaciół, a także nauczycieli.
Katarzyna Promińska
15.02.2021 roku uczniowie klasy IIa uczestniczyli w cyklu lekcji pod tytułem: "Dzień miłości i przyjaźni". Tego dnia zaczęli swój dzień od lekcji informatyki, na której w programie paint tworzyli prace związane z walentynkami.
Na kolejnych lekcjach w rytm nastrojowej muzyki szukali w klasie ukrytych papierowych serc w kolorach czerwieni,zieleni i żółci. Po odnalezieniu serc, podzielili się na trzy grupy, gdzie z wyrazów napisanych na serduszkach układali przysłowia dotyczące miłości i przyjaźni. Następnie wspólnie zastanowili się nad znaczeniem tych przysłów. Tego dnia nasi uczniowie po przeczytaniu wiersza Elizy Rozdoby „Zostań moim przyjacielem” mówili co to według nich jest przyjaźń, czy przyjaźń i miłość to jest to samo uczucie oraz opowiadali o swoich przyjaciołach. Na koniec dnia wzięli udział w zabawie pod nazwą "cichy przyjaciel". Zabawa polega na tym, że na początku tygodnia dzieci losują imię jednego z kolegów z klasy i przez tydzień zostają jego cichym przyjacielem. Co robi cichy przyjaciel? Podrzuca rysunki-niespodzianki, pomaga posprzątać, bawi się z kolegą, zaskakuje miłymi słowami. Ważne, by nie zdradzić się i próbować pozostać cichym przyjacielem.
Mam nadzieję, że ten dzień będą mile wspominać, a wszystko czego się dowiedzieli zachowają w pamięci i będą stosować w przyszłości.
Magdalena Walczak
Przesyłamy kolejne hasło do rozwiązania i zapraszamy do zabawy!
Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 12 lutego odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy dla klas trzecich. 12 lutego bawiła się też klasa druga, a 16 lutego klasa pierwsza. Dzieci przebrane były za różnych bohaterów znanych bajek. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Po wyczerpującej zabawie uczniowie wraz z wychowawcami tanecznym krokiem udali się do swoich sal lekcyjnych.
Marta Zając, Klaudia Mroczkowska, Olga Paszkiewicz, Magdalena Walczak
11 lutego 2021 uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w konferencji "Asy internetu", zorganizowanej z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. 30-minutowe lekcje online poprowadzili trenerki i trener programu. Wspólnie uczyli śmy się o cyberbezpieczeństwie i wartościach Asów Internetu (rozsądku, uważności, sile, życzliwości i odwadze).
Olga Puchrowicz
Dawniej, kiedy nie było telefonów komórkowych, laptopów – pisało się listy….
I tak oczekiwało się, aż otrzyma się kilka słów od swoich najbliższych. Obecnie, kiedy komunikacja elektroniczna nabrała ekspresowego tempa, nie zwracamy uwagi na to, co piszemy, używamy dużo skrótów i staramy się, by nasze wiadomości cechował konkret. A listy? Jakoś powoli zanikają. Klasa III B to zmienia. Wszyscy uczniowie biorą udział w klasowej akcji i wysyłają do siebie listy. Codziennie wybieramy listonosza, który rozdaje uczniom wcześniej napisane listy. W ten sposób wszyscy dobrze się bawią, a przy okazji utrwalają formę pisania listów i poprawne adresowanie kopert.
Marta Zając
Dziś uczniowie klasy pierwszej poznali kolejną literę. F jak foka - to i z plasteliny foki się pojawiły. Dowiedzieli się również, że dorosła foka może osiągnąć długość 180 cm i ważyć nawet 150 kg!
Klaudia Mroczkowska e
Kiedy za oknami zaświeciło słońce wszystkie buzie naszych dzieciaków też się rozjaśniły! Przed pierwszakami stanęło dzisiaj zadanie stworzenia śmiesznej mordeczki :) Zobaczcie co nam wyszło z papierowych talerzy, bibuły, kolorowych kartek z użyciem nożyczek, kleju i mazaków!
Klaudia Mroczkowska
Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klasy I mieli możliwość poznać nową zabawę plastyczną – drukowanie folią bąbelkową po papierze.
Niewielki fragment folii pozwolił nam poznać jego nietypowe zastosowanieoraz stworzyć niezwykłe efekty plastyczne.
Katarzyna Promińska
Czekam na rozwiązania haseł! :)
Rozwiązania podeślijcie na messengera szkoły lub na adres mailowy
k.mroczkowska1ssp@gmail.com
Klaudia Mroczkowska
Wraz z rozpoczynającym się miesiącem imPET przygotował dla nas nowe zadanie! W każdy poniedziałek do końca miesiąca będzie pojawiać się nowe hasło. Czekamy na rozwiązania!
Prześlijcie je na messengera naszej szkoły lub mailowo na adres k.mroczkowska1ssp@gmail.com
Szukajcie postów od imPETa i Mieci :D
PS. Tym razem pojawią się dwa hasła!
Klaudia Mroczkowska
Uczniowie klas I-II, którzy chcieli przed innymi pokazać swój talent taneczny zostali nagrodzeni brawami.
Na koniec każdy uczestniczył w zabawie tanecznej. Tańcom i radości nie było końca… :)
Katarzyna Promińska
Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klasy II mieli okazję pobawić się robotami.
Taka forma zabawy bardzo ucieszyła dzieci. Uczniowie mieli możliwość zaprogramowania robotów (np. aby narysowały drzewo) albo sterowania nimi poprzez ruchy rąk.
Katarzyna Promińska
Powered by aSc EduPage