Klasa 2a jako pierwsza miała możliwość skorzystania z robotów codey Rocky. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i świetnie się przy tym bawili.
Anna Matuszyk
Klasa 2a jako pierwsza miała możliwość skorzystania z robotów codey Rocky. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i świetnie się przy tym bawili.
Anna Matuszyk
28 listopada uczniowie klas drugich i trzeciej przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „LEON”. Tym razem zmagali się z zadaniami z matematyki.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Drewniane łyżki są bardzo przydatne w kuchni podczas codziennego przygotowywania potraw. Dzieci uczęszczające na koło recytatorskie wymyśliły dla tego przedmiotu inne zastosowanie. Wykonały z nich piękne kolorowe kukiełki. Przy odrobinie pomysłowości łyżki zamieniły się w krasnoludki, królewny, królewiczów czy złe czarownice. Prace uczniów wykorzystamy w przedstawieniu pt. Bajkowy kogel – mogel , do którego się przygotowujemy na zajęciach.
Własnoręcznie wykonane kukiełki są dla dzieci źródłem dumy, radości i satysfakcji. Wyzwalają aktywność twórczą i dają możliwość nie tylko odtwarzania pewnych ról, ale też ich samodzielnego kreowania. Dziewczynki bawiąc się w teatr, wspólnie spędzają wolny czas, są szczęśliwe.
Justyna Szczepanik
Dyrektor I Społecznej Szkoły Podstawowej w Gorzowie Wlkp. informuje, że po uzgodnieniu z Radą Rodziców i Radą Pedagogiczną dzień 2 i 3 stycznia 2020 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
od godziny 7:00 do 15:30.
25 listopada w naszej szkole odbył się Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji klasa 2 A przygotowała apel, na którym przedstawiła najważniejsze informacje związane z tym świętem. Odbył się również konkurs wiedzy dotyczący wiadomość o misiach bajkowych i prawdziwych niedźwiedziach. Na koniec każdy kto przyszedł ze swoim misiem został poczęstowany ciasteczkiem.
Anna Matuszyk
22 listopada uczniowie klas 2 uczestniczyli w warsztatach w MOS prowadzonych przez Julię Adamczyk, studentkę aktorstwa. Tematem warsztatów był teatr antyczny, czyli rzecz o emocjach. W trakcie tych warsztatów dzieci dowiedziały się jak wyglądał teatr antyczny. Stworzyły teatralne maski (śmiechu, płaczu,gniewu i strachu) oraz spróbowały odegrać i uwolnić swoje emocje poprzez ciało i głos.
Anna Matuszyk
Kodowanie na lekcji języka polskiego? Dlaczego nie. W klasach V utrwalaliśmy znajomość środków stylistycznych, wykorzystując elementy kodowania. Tym razem skorzystaliśmy z kubeczków. Powstałe w ten sposób obrazki były dodatkową atrakcją.
Kodowanie nie tylko ułatwiło nam rozpoznawanie środków stylistycznych, pozwoliło również doskonalić percepcję wzrokową i spostrzegawczość. Uczniowie mogli wykazać się logicznym myśleniem oraz rozwijać sprawność manualną.
Justyna Szczepanik
13 listopada odbył się w naszej szkole „Dzień Głośnego Czytania ze Słodziakami”. Wzięli w nim udział uczniowie klasy II B. W tym dniu zaproszona została do szkoły Pani Marta Szembek z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp., która z wielką przyjemnością przeczytała dzieciom fragmenty książki pt. „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany Gangu Słodziaków”.
Po uważnym wysłuchaniu tekstu uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanej książki. Wykonały również pracę plastyczną związaną z wesołymi przygodami Gangu Słodziaków. Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka zachęciła dzieci do odwiedzania biblioteki, wypożyczania i czytania książek. Dzień Głośnego Czytania to jeden z etapów Ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów. Pasję do czytania należy zaszczepić od najmłodszych lat, ponieważ pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Mamy nadzieję, że poprzez różne akcje uda się osiągnąć zamierzony cel. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w działaniach z Gangiem Słodziaków.
Marta Zając
We wtorek, 12 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach przypadającego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości.
Uczniowie Va z pomocą chóru szkolnego i klasy III oraz nauczycieli przygotowali więc podniosłą i wzruszającą uroczystość, podczas której wybrzmiały piękne polskie wiersze i pieśni patriotyczne mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest ojczyzna, wiersze mówiące o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności.
Katarzyna Zdrojewska
Książki z dzieciństwa naszych rodziców.
W październiku uczniowie klas V realizowali projekt "Ulubione lektury naszych rodziców z dzieciństwa" w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie mieli za zadanie dowiedzieć się, co czytali ich najbliżsi, gdy byli w wieku szkolnym. W związku z tym przeprowadzili oni wywiad z wybranymi osobami z rodziny.
Okazało się, że gusta rodziców niewiele różnią się od upodobań czytelniczych naszych uczniów. Największą popularnością cieszyły się między innymi: Baśnie Andersena i braci Grimm, Ania z Zielonego Wzgórza, Janko Muzykant, Dzieci z Bullerbyn, O psie, który jeździł koleją, czy W pustyni i w puszczy.
Poniżej prezentujemy wyróżnione wywiady. Zachęcamy do zapoznania się z pracami uczniów I SSP.
Wystarczy kliknąć w link -> Ulubione książki z dzieciństwa naszych rodziców i dziadków.
Justyna Szczepanik
W I Społecznej Szkole Podstawowej odbyła się zbiórka z okazji Dnia Nauczyciela, a dziś dary trafiły do potrzebujących - jeży.
Serdecznie dziękujemy za udział!! ❤
W piątek, 8 listopada 2019 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.
#niepodlegladohymnu
W dniu dzisiejszym zostały ogłoszone wyniki świetlicowego konkursu na halloween'ową dynię.
Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością, w związku z tym wszystkie przygotowane prace konkursowe zostały nagrodzone miejscem - pierwszym, drugim lub trzecim. Gratulujemy wszystkim, którzy stanęli na podium - czyt. wzięli udział w konkursie :)
Klaudia Mroczkowska
7 listopada uczniowie klas 2a, 2b i 3 wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Biuro Edukacji Narodowej IPN „ Wokół symboli narodowych”. Celem konkursu było upowszechnianie i popularyzacja znajomości historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. W związku z osiemdziesiątą rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego, tegoroczna edycja konkursu koncentrowała się na tych wydarzeniach.
Marta Zając
W czwartek ruszyła nowa akcja pomocy "Zostań supermikołajem". 🎅
Zbieramy artykuły szkolne i papiernicze oraz słodycze dla dzieci przebywających w rodzinach zastępczych. ✍🍭🍬
Zapraszamy serdecznie do udziału w akcji. 🤗
6 listopada odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość - pasowanie na ucznia. Tego dnia uczniowie klasy 1 oficjalnie stali się pierwszoklasistami. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany dla tłumnie zgromadzonych gości. Następnie Pani Dyrektor przy pomocy specjalnego ołówka pasowała dzieci na uczniów I Społecznej Szkoły Podstawowej w Gorzowie Wlkp. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.
Gratulujemy uczniom klasy I i życzymy wielu sukcesów w nauce.
Marta Klonowicz
W pierwszy poniedziałek listopada na drugim piętrze naszej szkoły - tam gdzie urzędują wczesnoszkolni ;) - miał miejsce apel związany z wyborem superdzieciaka.
Spośród wszystkich uczniów klas I-III zostali wyłonieni Ci, którzy dają przykład innym swoją postawą wobec innych oraz zasad obowiązujących w naszej szkole. Tytuły zostały nadane za miesiąc wrzesień oraz październik.
Serdeczne gratulacje dla super uczniów z tym tytułem, a ich zdjęcia będą zdobić szkolny korytarz, aż dwa miesiące - do następnego rozdania tytułów :)
Klaudia Mroczkowska
Uczniowie klas IV, V b w Klubie Młodego Wynalazcy.
Uczniowie klas IV i VB w piątek 25 października 2019 r. wraz z wychowawcami, uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z robotyki, w Klubie Młodego Wynalazcy w Stanowicach. Budowali roboty z klocków Lego w oparciu o system MindStorms. Zabawa z klockami Lego MindStorms to nie tylko kształtowanie sprawności manualnej, ale także wykorzystanie praktycznych wiadomości w dziedzinie sterowania stworzonymi przez dzieci konstrukcjami, dzięki zastosowaniu unikalnego oprogramowania oraz technologii bezprzewodowej. Zajęcia miały na celu pobudzenie w dzieciach wyobraźni, zachęcić do eksperymentów, rozwijać kreatywność i pobudzać do twórczego myślenia.
Agnieszka Masłowska
Dnia 22 października klasy V uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez Panią Aldonę Paluch dotyczących mediacji. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w praktycznej części zajęć dotyczącej min mediacji rówieśniczej, poznawali metody jak można rozwiązywać konflikty bez przemocy i agresji. Pani Aldonie bardzo dziękujemy za bardzo ciekawe warsztaty.
Katarzyna Zdrojewska
Dnia 30 października 2019 r. (środa) o godzinie 17:30
w siedzibie szkoły odbędzie się zebranie Rodziców
z wychowawcami klas I - V .
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców.
Powered by aSc EduPage