Temat lekcji Wokół metali - drzewko szczęścia.
Jak na pierwszy raz wyszły ciekawe projekty.
Magdalena Krzyżaniak
Temat lekcji Wokół metali - drzewko szczęścia.
Jak na pierwszy raz wyszły ciekawe projekty.
Magdalena Krzyżaniak
W piątek 6 marca uczniowie klasy III mieli "Dzień z eksperymentem". Podczas jego trwania każdy z uczniów zaprezentował eksperyment z zakresu chemii, bądź fizyki! :O
Było mnóstwo "WOW", oklasków i dziwów, a także eksperckiej wiedzy z zakresu własnego eksperymentu. Zresztą - zobaczcie sami...
Klaudia Mroczkowska
Szkoła jest po to, by rozwijać i pielęgnować uczniowskie talenty.
W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbył się V Szkolny Konkurs Recytatorski „Mój ulubiony wiersz".
Celem przedsięwzięcia było propagowanie twórczości polskich poetów i prozaików, zainteresowanie dzieci literaturą polską, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.
Komisja konkursowa po długiej naradzie wyłoniła zwycięzców:
KATEGORIA I (klasy I – III)
I miejsce – Alicja Seredyńska
II miejsce – Maja Rozwadowska
III miejsce – Wiktoria Taran
Wyróżnienia: Amelia Błaszyk, Nadia Jesis, Pola Jesis, Maria Ziółkowska, Julia Korycka.
KATEGORIA I (klasy IV – V)
I miejsce – Witold Prętki
II miejsce – Helena Majka
Wyniki ogłoszono 3 marca z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Pisarzy, który jest świetną okazją do promowania czytelnictwa i poszerzania wiedzy na temat autorów.
Justyna Szczepanik
W ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2020 w Sali Widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. odbył się przegląd powiatowy Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Podczas jego trwania naszą szkołę dumnie reprezentowali: Maja Rozwadowska (kl. IIB), Alicja Seredyńska (kl. IIIA), Wiktoria Taran (kl. IIIA), Helena Majka (kl. IVA), Witold Prętki (kl. VA).
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz szereg pozytywnych uwag dotyczących recytacji.
Justyna Szczepanik
Kilka zdjęć z kółka gier planszowych - luty 2020.
Od grudnia do lutego w klasach IV-V prowadzone były trzygodzinne warsztaty zatytułowane "Jak sobie radzić ze złością?"
Podczas zajęć uczniowie wyszukiwali różne sytuacje z życia codziennego, w których można odczuwać podane emocje oraz jak można sobie radzić ze smutkiem, złością czy strachem, próbowali dopasować fotografię do odpowiadającym im emotikon, a także rozmawiali w grupach na temat przemocy. Uczestnicy tworzyli sieć wsparcia, czyli informację do kogo mogą zwrócić się z prośbą o pomoc, gdy jest im źle. Próbowaliśmy także stworzyć profil ofiary, sprawcy i świadka przemocy. Okazało się, że tak naprawdę każdy z nas może jej doświadczyć i ogromną rolę w jej powstrzymaniu mają świadkowie.
Dlatego jeśli widzisz - reaguj! Nie bądź obojętny!
Magdalena Madejczyk
Trzecim bohaterem, którego losy i wynalazki poznaliśmy był Mieczysław Bekker - twórca księżycowego łazika. Podczas zajęć poznaliśmy ciekawostki nt. księżyca, tworzyliśmy stroje kosmonautów, a także tworzyliśmy lampę lawę. Przed nami jeszcze dokończenie modeli łazików.
Do zobaczenia Naukowi Juniorzy na następnych zajęciach.
Magdalena Madejczyk
„Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym.
Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”
J. Iwaszkiewicz
21 lutego na całym świecie obchodzi się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.
W tym dniu w naszej szkole odbyły się lekcje, na których uczniowie poznawali historię języka polskiego, uczyli się dostrzegać jego piękno i znaczenie w codziennym życiu. Na korytarzu pojawiły się gazetki zachęcające dzieci do zespołowej rywalizacji w rozwiązywaniu rebusów, krzyżówek ortograficznych, zagadek gramatycznych, rozszyfrowywaniu ukrytych słów.
Również tego dnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Mój ulubiony wiersz". Uczniowie deklamowali utwory polskich poetów, między innymi: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Danuty Wawiłow, Hanny Niewiadomskiej.
Jakie są wyniki dzisiejszych rywalizacji? Tak naprawdę wygrywa każdy, kto poznaje sekrety mowy ojczystej i zgłębia gramatyczne zakamarki, by każdą wypowiedzią udowadniać, że jest świadomym i dumnym Polakiem.
Pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale i na co dzień.
Justyna Szczepanik
Dzisiejszego dnia postanowiliśmy wykorzystać piękną pogodę na zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.
Był czas na gry zespołowe, ale i także na odpoczynek i rozmowy.
Katarzyna Promińska
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Leon”
W poniedziałek, 17 lutego 2020 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów laureatom oraz uczestnikom Ogólnopolskich Konkursów dla Szkół Podstawowych „Leon”, w których uczniowie brali udział w listopadzie.
Leon to seria konkursów w szkole podstawowej, w poniższych kategoriach:
Ich celem jest zachęcenie dzieci do poszerzania wiedzy oraz sprawdzenie ich umiejętności z danego obszaru, a zakres olimpiady przedmiotowej dostosowany jest do norm programowych obowiązujących dany rocznik. Czas trwania wszystkich konkursów dla klas IV-VIII wynosi 45 minut. Testy składają się z zadań zamkniętych z jedną lub kilkoma prawidłowymi odpowiedziami i zadań otwartych.
Za pierwsze 3 miejsca z danego konkursu przyznawane są nagrody książkowe oraz dyplom laureata. Miejsca IV-X nagradzane są dyplomem laureata. Pozostali uczestnicy otrzymują dyplom uczestnictwa.
Wyniki testów z sesji zimowej z matematyki, prezentują się następująco:
Laureatką na poziomie klas V została Natasz Kubiak uzyskała 82% co daje 8 miejsce w konkursie.
Laureatem na poziomie klasy IV został Kacper Nagórka uzyskał 69%, co daje 13 miejsce.
A. Masłowska
11 grudnia 2019 r. obyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK HUMANISTYCZNY. Wzięło w niej udział blisko 16 tys. uczniów z 462 szkół.
W kategorii uczniów klasy V Izabeli Delijewskiej został przyznany przez organizatorów Łowców Talentów Jersz dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie. Nasza uczennica zdobyła 80% możliwych punktów i uplasowała się na 12 miejscu w województwie.
Również dobrym wynikiem mogą poszczycić się: Natasza Kubiak (18 miejsce), Zofia Piechocka (28 miejsce), Zuzanna Kwilińska (32 miejsce), Nina Kaźmierak (32 miejsce), Martyna Kostrzewska (39 miejsce), Katarzyna Kubińska (46 miejsce), Hanna Raszewska (54 miejsce), Hanna Śmieińska (56 miejsce).
Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów!!!
Justyna Szczepanik
18 lutego w czasie apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt. „Mój ulubiony bohater literacki”, którego celem było promowanie czytelnictwa i zachęcanie uczniów klasy IV do twórczego wykorzystywania swoich talentów. Konkurs polegał na przedstawieniu w dowolnej formie ulubionego bohatera spośród książek zakupionych do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Nagrodzono następujących uczniów:
I miejsce – Helena Majka
II miejsce – Dawid Worytko
III miejsce – Kacper Nagórka
Wyróżnienia: Paweł Kopienka, Igor Mac, Hubert Halecki.
Dziękujemy za piękne i oryginalne prace, zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez I SSP.
Justyna Szczepanik
Dziesięcioro uczniów klas 4 i 5 wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego „Big Ben” - Najwyższym wynikiem poszczycić się może Zofia Pałka – 19 miejsce w Polsce, pozostali uczniowie również zdobyli dobre miejsca w kategorii klas V: Martyna Kostrzewska i Zuzanna Kwilińska – 35, Bartosz Keller – 39, Zofia Piechocka – 40, Natasza Kubiak 43, Maciej Grodzki – 45, Hanna Raszewska i Katarzyna Kubińska – 49. W kategorii klas IV szkołę reprezentował jeden uczeń- Paweł Kopienka, który zajął 47 miejsce, a wynik ten uplasował szkołę na 11 miejscu w Polsce.
Wyniki zbiorcze wszystkich poziomów dały szkole 25 miejsce ze 156, oraz drugie w województwie.
Czy wiecie, że około 80% dziewcząt w Polsce nie ma wysokiej samooceny? A to właśnie pewność siebie ma wpływ na wykorzystanie przez nie swojego potencjału w pełni – na poziomie osobistym, relacji międzyludzkich i społecznym. Nasze dziewczyny mają możliwość znalezienia odpowiedniej literatury na temat silnych kobiet w szkolnej bibliotece, ale to prawdziwy przykład z życia działa lepiej niż jakakolwiek książka.
Z tego właśnie powodu zaprosiliśmy do szkoły panią Karolinę Kasprzek-Kwilińską, która 18 lutego 2020 rozmawiała z uczennicami klas 4 i 5 o tym, czym jest sukces, jak zostać kobietą sukcesu oraz co jest w życiu ważne. Pani Karolina uświadomiła dziewczynom, że ich klucz do sukcesu jest już z nimi, muszą tylko znaleźć w sobie siłę, by rozwijać swoje mocne strony.
Dziękujemy serdecznie za tak wspaniałe spotkanie.
Dzisiaj podczas pobytu w świetlicy na dworze wyszło piękne słoneczko. Postanowiliśmy wykorzystać ten czas i pobawić się na świeżym powietrzu.
Katarzyna Promińska
W piątek w świetlicy zorganizowaliśmy Walentynkowy Escape Room. Wykorzystaliśmy materiały przygotowane przez K. Erdmann I W. Wątora. Zabawa wymagała dużej koncentracji, logicznego myślenia i wiedzy. Kilka z zadań trzeba było odczytać przy pomocy skanera kodów QR. Uczniowie poradzili sobie znakomicie. Zdobyli kody do skrzyni, w której ukryta była nagroda.
Olga Puchrowicz
W środę 12 lutego poznaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK HUMANISTYCZNY.
W kategorii uczniów klasy III zostały przyznane przez organizatorów Łowców Talentów Jersz dyplomy za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie dla trzech uczennic z klasy III:
Alicja Seredyńska uzyskała wynik na poziomie 89% i zajęła 5 miejsce w województwie,
Zofia Gula uzyskała wynik na poziomie 83% i zajęła 9 miejsce w województwie,
Wiktoria Taran również uzyskała wynik na poziomie 83% i zajęła 9 miejsce w województwie.
Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie otrzymała:
Julia Korycka uzyskała wynik na poziomie 79% i zajęła 15 miejsce w województwie.
Z osiągniętego wyniku może być również dumna Nela Pilars, która zdobyła 25 miejsce w województwie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Klaudia Mroczkowska
Uczniowie z klas drugich i trzeciej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „LEON”.
Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności matematycznych. Wszyscy sobie świetnie poradzili. Z testem zmierzyło się 22 uczniów z klas drugich i 13 uczniów z klasy trzeciej.
A o to Ci, którzy zostali Laureatami konkursu:
5 miejsce – Piotr Godlewski kl. II b
5 miejsce – Nikodem Kobylański kl. II b
5 miejsce – Alicja Seredyńska kl. III
6 miejsce – Maurycy Radziński kl. II b
8 miejsce – Maria Mnich kl. II b
8 miejsce – Maksymilian Michalski kl. II b
9 miejsce – Maja Kos kl. II a
9 miejsce – Gabriel Wielkoszyński kl. II b
10 miejsce – Amelia Błaszyk kl. II b
10 miejsce – Jakub Wojciechowski kl. II a
10 miejsce – Julia Korycka kl. III
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Marta Zając
„Wokół symboli narodowych” to nazwa konkursu, który został przeprowadzony w listopadzie 2019 r. Była to już V edycja konkursu organizowanego przez Biuro Edukacji Narodowej szczecińskiego Oddziału IPN.
Uczestnikami konkursu było 10 uczniów z klas drugich i 5 uczniów z klasy trzeciej.
Wyniki:
I MIEJSCE
Piotr Godlewski kl. II b
Maurycy Radziński kl. II b
Nina Burzyńska kl. III
II MIEJSCE
Pola Jesis kl. II b
Nadia Jesis kl. II a
Maksymilian Michalski kl. II b
Alicja Seredyńska kl. III
Bartosz Gallos kl. III
III MIEJSCE
Ksawery Żyliński kl. II b
Maja Kos kl. II a
Jakub Wojciechowski kl II a
Lucjan Lisowski kl. II a
Franciszek Gula kl. II a
Julia Korycka kl. III
Tomasz Hendler kl. III
Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
Marta Zając
Walentynki w klasach 4-5. Była poczta walentynkowa, cukierki i dużo radości.
Magdalena Krzyżaniak
Powered by aSc EduPage