Pierwsze oznaki wiosny uchwycone okiem naszych uczniów. Wyszły piękne zdjęcia.
Magdalena Krzyżaniak
Pierwsze oznaki wiosny uchwycone okiem naszych uczniów. Wyszły piękne zdjęcia.
Magdalena Krzyżaniak
Nie nudzimy się w domu. W ramach plastyki powstają piękne wiosenne prace. Na początek naszych zdalnych lekcji portret Pani Wiosny.
Magdalena Krzyżaniak
Program pozwoli nam zachować minimum ruchu oczywiście ćwiczymy pod nadzorem rodzica/opiekuna prawnego.
Zostań w domu - zostań w formie - ćwiczenia
Zachęcamy - nauczyciele wychowania fizycznego:
Katarzyna Zdrojewska i Radomir Grzech
Zachęcam wszystkich którzy lubią tworzyć do przesyłania zdjęć ze swoich działań.
Wszystko co przyjdzie wam do głowy.
Niech ten czas upłynie nam miło i kreatywnie.
Ja już zaczęłam...
Magdalena Krzyżaniak
Szanowni Państwo,
w związku z sytuacją, w której znalazły się wszystkie szkoły w Polsce, musimy szybko znaleźć rozwiązanie na czas kwarantanny - w postaci zdalnego nauczania.
W tym celu, dzięki zaangażowaniu jednego z rodziców naszych dzieci, startujemy z klasami na Microsoft Teams. O tym, czym MT jest można przeczytać tutaj:
Wychowawcy odezwą się do Państwa w sprawie założenia konta dla dziecka, chcielibyśmy by pierwsze – pilotażowe – zajęcia odbyły się w klasach do końca tygodnia, dlatego też prosimy o sprawne nadsyłanie adresów e-mail.
W związku z koronawirusem uczniowie klas V zorganizowali akcję "Zostań w domu", w ramach której pokazują, jak spędzają czas wolny, zachęcając innych do przyłączenia się do tego przedsięwzięcia.
Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki. Nauczyciele przesyłają Wam materiały do pracy w domu. Wszystko po to, aby koronawirus nie wpłynął na realizację programów nauczania.
Odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć. Przeczytaj więc ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela.
Więcej informacji: https://epodreczniki.pl/
Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie i zostań w domu.
Justyna Szczepanik
Wyzwanie dla uczniów I SSP
Program pozwoli nam zachować minimum ruchu.
Hasło na poszczególne dni tygodnia:
poniedziałek - „ZOSTAŃ W DOMU”
wtorek - „ZOSTAŃ W FORMIE”
środa - „KWARANTANNA”
czwartek - „GIM TAKA FAJNA”
piątek - „WEEKEND”
sobota, niedziela - wolne lub hasło „XXX”
Plik do pobrania - Zestaw ćwiczeń
Katarzyna Zdrojewska
Lekturę można czytać, omawiać, ilustrować… A moi uczniowie schowali ją w pudełku, które pięknie ozdobili i opisali.
Takie szkatułki lekturowe piątoklasiści tworzyli, przygotowując się do omawiania utworu „Katarynka” Bolesława Prusa.
Pudełka wykonano z wielką starannością. Każde z nich opatrzone było krótkim streszczeniem. W środku znalazły się przedmioty, własnoręcznie wykonane postaci i rysunki, które wiążą się z treścią noweli. Dodatkowo każdy z młodych czytelników napisał list do wybranego bohatera utworu.
Lekturę „zamkniętą” w pudełku wykonaliśmy nie po to, by zapomnieć, ale po to, by dłużej pamiętać!
Justyna Szczepanik
Z okazji Dnia Kobiet, Samorząd Szkolny zebrał nas na apelu, aby podziękować wszystkim kobietom pracującym w szkole. Uczniowie wyrazili wdzięczność nie tylko nauczycielom, ale także paniom pracującym w biurach, bibliotece, dbającym o porządek. Każda z nich otrzymała dyplom i tytuł Kobiety z Klasą.
Olga Puchrowicz
Temat lekcji Wokół metali - drzewko szczęścia.
Jak na pierwszy raz wyszły ciekawe projekty.
Magdalena Krzyżaniak
W piątek 6 marca uczniowie klasy III mieli "Dzień z eksperymentem". Podczas jego trwania każdy z uczniów zaprezentował eksperyment z zakresu chemii, bądź fizyki! :O
Było mnóstwo "WOW", oklasków i dziwów, a także eksperckiej wiedzy z zakresu własnego eksperymentu. Zresztą - zobaczcie sami...
Klaudia Mroczkowska
Szkoła jest po to, by rozwijać i pielęgnować uczniowskie talenty.
W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbył się V Szkolny Konkurs Recytatorski „Mój ulubiony wiersz".
Celem przedsięwzięcia było propagowanie twórczości polskich poetów i prozaików, zainteresowanie dzieci literaturą polską, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.
Komisja konkursowa po długiej naradzie wyłoniła zwycięzców:
KATEGORIA I (klasy I – III)
I miejsce – Alicja Seredyńska
II miejsce – Maja Rozwadowska
III miejsce – Wiktoria Taran
Wyróżnienia: Amelia Błaszyk, Nadia Jesis, Pola Jesis, Maria Ziółkowska, Julia Korycka.
KATEGORIA I (klasy IV – V)
I miejsce – Witold Prętki
II miejsce – Helena Majka
Wyniki ogłoszono 3 marca z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Pisarzy, który jest świetną okazją do promowania czytelnictwa i poszerzania wiedzy na temat autorów.
Justyna Szczepanik
W ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2020 w Sali Widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. odbył się przegląd powiatowy Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Podczas jego trwania naszą szkołę dumnie reprezentowali: Maja Rozwadowska (kl. IIB), Alicja Seredyńska (kl. IIIA), Wiktoria Taran (kl. IIIA), Helena Majka (kl. IVA), Witold Prętki (kl. VA).
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz szereg pozytywnych uwag dotyczących recytacji.
Justyna Szczepanik
Kilka zdjęć z kółka gier planszowych - luty 2020.
Od grudnia do lutego w klasach IV-V prowadzone były trzygodzinne warsztaty zatytułowane "Jak sobie radzić ze złością?"
Podczas zajęć uczniowie wyszukiwali różne sytuacje z życia codziennego, w których można odczuwać podane emocje oraz jak można sobie radzić ze smutkiem, złością czy strachem, próbowali dopasować fotografię do odpowiadającym im emotikon, a także rozmawiali w grupach na temat przemocy. Uczestnicy tworzyli sieć wsparcia, czyli informację do kogo mogą zwrócić się z prośbą o pomoc, gdy jest im źle. Próbowaliśmy także stworzyć profil ofiary, sprawcy i świadka przemocy. Okazało się, że tak naprawdę każdy z nas może jej doświadczyć i ogromną rolę w jej powstrzymaniu mają świadkowie.
Dlatego jeśli widzisz - reaguj! Nie bądź obojętny!
Magdalena Madejczyk
Trzecim bohaterem, którego losy i wynalazki poznaliśmy był Mieczysław Bekker - twórca księżycowego łazika. Podczas zajęć poznaliśmy ciekawostki nt. księżyca, tworzyliśmy stroje kosmonautów, a także tworzyliśmy lampę lawę. Przed nami jeszcze dokończenie modeli łazików.
Do zobaczenia Naukowi Juniorzy na następnych zajęciach.
Magdalena Madejczyk
„Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym.
Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”
J. Iwaszkiewicz
21 lutego na całym świecie obchodzi się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.
W tym dniu w naszej szkole odbyły się lekcje, na których uczniowie poznawali historię języka polskiego, uczyli się dostrzegać jego piękno i znaczenie w codziennym życiu. Na korytarzu pojawiły się gazetki zachęcające dzieci do zespołowej rywalizacji w rozwiązywaniu rebusów, krzyżówek ortograficznych, zagadek gramatycznych, rozszyfrowywaniu ukrytych słów.
Również tego dnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Mój ulubiony wiersz". Uczniowie deklamowali utwory polskich poetów, między innymi: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Danuty Wawiłow, Hanny Niewiadomskiej.
Jakie są wyniki dzisiejszych rywalizacji? Tak naprawdę wygrywa każdy, kto poznaje sekrety mowy ojczystej i zgłębia gramatyczne zakamarki, by każdą wypowiedzią udowadniać, że jest świadomym i dumnym Polakiem.
Pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale i na co dzień.
Justyna Szczepanik
Dzisiejszego dnia postanowiliśmy wykorzystać piękną pogodę na zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.
Był czas na gry zespołowe, ale i także na odpoczynek i rozmowy.
Katarzyna Promińska
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Leon”
W poniedziałek, 17 lutego 2020 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów laureatom oraz uczestnikom Ogólnopolskich Konkursów dla Szkół Podstawowych „Leon”, w których uczniowie brali udział w listopadzie.
Leon to seria konkursów w szkole podstawowej, w poniższych kategoriach:
Ich celem jest zachęcenie dzieci do poszerzania wiedzy oraz sprawdzenie ich umiejętności z danego obszaru, a zakres olimpiady przedmiotowej dostosowany jest do norm programowych obowiązujących dany rocznik. Czas trwania wszystkich konkursów dla klas IV-VIII wynosi 45 minut. Testy składają się z zadań zamkniętych z jedną lub kilkoma prawidłowymi odpowiedziami i zadań otwartych.
Za pierwsze 3 miejsca z danego konkursu przyznawane są nagrody książkowe oraz dyplom laureata. Miejsca IV-X nagradzane są dyplomem laureata. Pozostali uczestnicy otrzymują dyplom uczestnictwa.
Wyniki testów z sesji zimowej z matematyki, prezentują się następująco:
Laureatką na poziomie klas V została Natasz Kubiak uzyskała 82% co daje 8 miejsce w konkursie.
Laureatem na poziomie klasy IV został Kacper Nagórka uzyskał 69%, co daje 13 miejsce.
A. Masłowska
11 grudnia 2019 r. obyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK HUMANISTYCZNY. Wzięło w niej udział blisko 16 tys. uczniów z 462 szkół.
W kategorii uczniów klasy V Izabeli Delijewskiej został przyznany przez organizatorów Łowców Talentów Jersz dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie. Nasza uczennica zdobyła 80% możliwych punktów i uplasowała się na 12 miejscu w województwie.
Również dobrym wynikiem mogą poszczycić się: Natasza Kubiak (18 miejsce), Zofia Piechocka (28 miejsce), Zuzanna Kwilińska (32 miejsce), Nina Kaźmierak (32 miejsce), Martyna Kostrzewska (39 miejsce), Katarzyna Kubińska (46 miejsce), Hanna Raszewska (54 miejsce), Hanna Śmieińska (56 miejsce).
Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów!!!
Justyna Szczepanik
Powered by aSc EduPage