Walentynki w klasach 4-5. Była poczta walentynkowa, cukierki i dużo radości.
Magdalena Krzyżaniak
Walentynki w klasach 4-5. Była poczta walentynkowa, cukierki i dużo radości.
Magdalena Krzyżaniak
Dzisiaj miała miejsce w naszej szkole mała imprezka :)
Uczniowie klas młodszych wzięli udział w balu przebierańców!
Bal z przygodami dla nauczycielek wczesnoszkolnych, ale dla dzieciaków wspaniała zabawa konkursami, zabawami i przede wszystkim we wspólnym gronie!! W międzyczasie sesja fotograficzna i słodki poczęstunek..
Czego chcieć więcej??? ;)
Klaudia Mroczkowska
W dniu dzisiejszym miał miejsce kolejny apel, podczas którego zostali wyłonieni uczniowie zasługujący na tytuł SUPERDZIECIAKA :)
W miesiącu grudniu i styczniu wszystkie dzieci z klas młodszych starały się, by otrzymać gratulacje od samej Pani Dyrektor i Wicedyrektor, a także owacje i gratulacje od pozostałych uczniów :)
Wyłanialiśmy osobno uczniów, którzy zdobyli tytuł w grudniu i w styczniu.
W klasie 2b i w 1 stan Superdzieciaków się zmieniał z miesiąca na miesiąc, natomiast w klasie 2a i w 3 Ci sami uczniowie uzyskali ten tytuł :)
Gratulujemy ! :)
Klaudia Mroczkowska
W pierwszy dzień po feriach, na uczniów klas IV i V czekała niespodzianka - nowa świetlica. Na ten cel zostały przeznaczone dwa pomieszczenia koło sali gimnastycznej. Świeżo wyremontowana i wyposażona w nowe gry i książki, będzie służyć tym, którzy chcą spędzać czas aktywnie. Dla pragnących wypoczynku została przygotowana strefa relaksu, z pufami i poduszkami. Nowe miejsce zachwyciło zarówno uczniów, jak i pracowników szkoły. Mamy nadzieję,że będzie nam dobrze służyć.
Olga Puchrowicz
Teraz czekamy na pomysły uczniów na nazwę dla świetlicy. Liczymy na kreatywność.
Magdalena Krzyżaniak
W czwartek, 23 stycznia, odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa dla klas IV i V. Całą zabawę zorganizował Samorząd Szkolny.
Królem balu został Adrian.
Olga Puchrowicz
Drugim bohaterem tej edycji programu "Być jak Ignacy" jest Jan Czochralski.
Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się ciekawostek na temat jego życia (wiedzieliście, że Czochralski otrzymał propozycję pracy u Henry'ego Forda i odmówił?!) i osiągnięć. W 1916 r. naukowiec odkrył metodę pomiaru szybkości krystalizacji metali, później nazwaną Metodą Czochralskiego, która jest wykorzystywana do produkcji monokryształów krzemu, szeroko wykorzystywanych w elektronice. Jego drugim niezwykle ważnym osiągnięciem było wynalezienie tzw. Metalu B, czyli stopu metalu, który zrewolucjonizował ówczesne kolejnictwo.
Magdalena Madejczyk
W ramach projektu Uczymy Dzieci Programować uczniowie klas V mieli możliwość przetestowania Ozobota wypożyczonego nam przez firmę EduSense.
Piątoklasiści tworzyli kody i trasy dla Ozobota, poznali, jakie ma on możliwości, jakie komendy rozumie, jak trzeba przygotować drogę, aby robot właściwie zareagował.
Praca z Ozobotami przyzwyczaja dzieci do projektowego podejścia do pracy: otrzymują konkretny problem do rozwiązania za pomocą dostępnych narzędzi, tj. robota i zestawu zaprogramowanych komend. Ich zadanie polega na merytorycznym przygotowaniu się do rozwiązania trudności, a także zaplanowaniu ścieżki postępowania, później wdrożeniu, a na końcu obserwowaniu postępów i ewentualnie wprowadzaniu działań naprawczych.
Justyna Szczepanik
W tym roku Kółko gier planszowych kręci się wokół "Mafii". Zabawa tak spodobała się uczestnikom, że przez 6 kolejnych spotkań próbowaliśmy rozwikłać zagadkę kim jest mafia? Teraz nadeszła pora na inne gry, nie zawsze planszowe.
Magdalena Madejczyk
Dyrektor I Społecznej Szkoły Podstawowej
w Gorzowie Wlkp. informuje, że dnia 22.01.2020 r. (środa) odbędzie się zebranie Rodziców uczniów :
klasy I – III – godz. 17:30,
klasy IV – V – godz. 18.00.
Zapraszam wszystkich Rodziców.
21 stycznia w czasie godziny z wychowawcą w klasie 5 B odbyła się lekcja realizująca program Pozytywna Uwaga. Akcja ma na celu takie zbudowanie samooceny, by dzieciaki myślały i mówiły o sobie dobrze. "Bądźmy dla siebie dobrzy" to zajęcia skupiające się na pozytywnym spojrzeniu na kolegów i koleżanki z klasy. Gościem lekcji była pani wicedyrektor Justyna Szczepanik, która została uczestnikiem zajęć. Po krótkim słowie wstępu wszyscy obecni wyposażeni w kartki na plecach i długopisy w dłoniach przemieszczali się po gabinecie i zapisywali na plecach innych dzieci pozytywne słowa ich dotyczące. Gdy wrócili na miejsca, każde dziecko zaprezentowało zawartość swojej notatki.
Jedna lekcja, 45 minut, pokazała jak bardzo potrzebne jest skupienie się na dobrych cechach - bo czy czerwony pasek jest niezbędny by być dobrym człowiekiem?
Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z klasy 2 i 1 tworzyły serduszka z masy solnej.
Jeszcze tylko malowanie i niespodzianka gotowa.
Magdalena Krzyżaniak
W piątek 10 stycznia 2020r. uczniowie klas I-III włączyli się do akcji MARZYCIELSKA POCZTA.
Jest to ogólnopolska akcja polegająca na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.
Profil każdego dziecka, który został przedstawiony na stronie marzycielskapoczta.pl przedstawiał dziecko, które pomimo choroby na zdjęciu miało piękny, szczery uśmiech. Wybór był bardzo ciężki, jednak wybraliśmy czwórkę dzieci, do których wysłaliśmy piękne, pełne miłych słów, samodzielnie wykonane kartki. Przed przystąpieniem do wykonywania kartek uczniowie wysłuchali informacji na temat każdego dziecka (m.in. miejsca zamieszkania, opisu choroby, jego zainteresowań).
Cieszę się, że uczniowie naszej szkoły są empatyczni i nie jest im obojętna krzywda innych dzieci.
To był bardzo przyjemny widok, jak ze starannością i zaangażowaniem włączyli się do tej akcji.
Katarzyna Promińska
Izabela Darowska
W dniach 17-20 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Dzieci sprzedawały na nim własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Wśród nich można było znaleźć: bombki, kartki świąteczne, Mikołaje, przepiękne stroiki i wianki, gry planszowe, lukrowane pierniczki oraz wiele innych, ciekawych i atrakcyjnych przedmiotów.
Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci, jak i ich rodziców. Pieniądze uzyskane z kiermaszu zostaną przeznaczone na materiały plastyczne do świetlicy szkolnej oraz na atrakcje dla dzieci podczas festynu rodzinnego.
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i wsparcie podczas kiermaszu.
Katarzyna Promińska
Piątek 20 grudnia, był dniem szczególnym w naszej szkole. Atmosfera zbliżających się świąt była tak wyczuwalna, jak gdyby pierwsza gwiazdka miała zaraz się pojawić...
Od samego rana krzątaliśmy się jak pszczółki w ulu, a to by przygotować wystrój, a to Wigilię w klasach z wychowawcami i z uśmiechem na ustach przyjąć w nasze progi św. Mikołaja z prezentami.
Następnie o 11.30 rozpoczęły się jasełka... Przepiękne widowisko nawiązujące do wydarzeń sprzed ponad 2000 lat. Przedstawienie urzekło wszystkich! Była gra aktorska, popisy wokalne oraz taneczne, a przede wszystkim radość i zabawa.
Życzymy wszystkim - za słowami Pani Dyrektor, na koniec tychże występów - dużo radości, spokoju i zdrowia podczas Świąt Bożego Narodzenia oraz w nadchodzącym Nowym Roku!
Klaudia Mroczkowska
W środę, 18 grudnia 2019 roku uczniowie klas IV, V A,B wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM.
Laboratorium Wyobraźni to centrum nauki, w którym można się przekonać, że nauka wcale nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie – może być wspaniałą przygodą. Taki był też cel naszej wycieczki – rozwijanie wyobraźni, rozbudzanie ciekawości świata, zainteresowanie naukami ścisłymi i przyrodniczymi.
W Laboratorium czekały nas trzy atrakcje – trzy rodzaje zajęć. Na początek trochę rozrywki, czyli zajęcia z interaktywną grą Knoocker. Zasada grania była prosta – trzeba trafić piłeczką w elementy gry komputerowej wyświetlanej na interaktywnej ściance. Kilkuosobowe drużyny, na które byli podzieleni uczniowie, rywalizowały między sobą. Przy okazji świetnej zabawy można było ćwiczyć refleks i umiejętność współpracy w grupie oraz poznać podstawowe zasady akustyki. Następnie udaliśmy się do laboratorium chemicznego. Wykonywaliśmy doświadczenia z wodą.
Na koniec – przejście przez interaktywną ekspozycję, na której można było samodzielnie poznać zjawiska z różnych dziedzin fizyki: hydrostatyki i hydrodynamiki, elektryczności i magnetyzmu.
Na sam koniec pobytu w Laboratorium, czekał na nas pyszny obiadek !
Szczęśliwi i pełni nowej wiedzy wróciliśmy do Gorzowa Wlkp. Było super !
Agnieszka Masłowska
Czytelnicy biblioteki szkolnej mogą wypożyczyć na czas przerwy świątecznej książkę – niespodziankę.
Nasze „dary losu” czekają na tych wszystkich, którzy otwarci są na spędzenie czasu wolnego w towarzystwie ciekawej książki. Wszyscy lubimy prezenty, dlatego zachęcamy do odwiedzenia biblioteki.
Życzymy miłej lektury!!
Justyna Szczepanik
W poniedziałek 16 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów: "Mój kalendarz adwentowy" oraz "Kartka Bożonarodzeniowa".
Wybór był bardzo trudny, ponieważ wszystkie prace były bardzo piękne. Przy ocenianiu kalendarzy liczyła się pomysłowość, samodzielność i staranność wykonania pracy.
I miejsce:
- Miłosz Gallos kl. I
- Patryk Błażejczyk kl. IV
- Nadia Jesis kl. IIA
- Antoni Żmuda kl. II
- Kamila Śmieińska VB
- Hanna Delijewska kl. I
II miejsce:
- Lucjan Lisowski kl. IIA
- Mateusz Świeszczak kl. I
- Dorota Miałkowska kl. VA
- Karolina Miałkowska kl. VA
III miejsce:
- Kacper Okopa kl. IV
- Jan Janik kl. I
- Nina Burzyńska kl. III
W konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową wspólnie z panią Dyrektor i innymi nauczycielami wybraliśmy 7 kartek zasługujących na I miejsce. Wszystkie zgłoszone kartki zostały przekazane na konkurs "Kartka dla Wojewody".
I miejsce w Konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową zajęli:
- Maurycy Radziński kl. IIB
- Laura Pauli kl. I
- Krzysztof Kędziora kl. I
- Nadia Jesis kl. IIA
- Maria Ziółkowska kl. IIA
- Marta Łogusz kl. I
- Igor Karmelita kl. IIB
Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Katarzyna Promińska
Dzisiaj miał miejsce apel, podczas którego zostały wyróżnione SUPERDZIECIAKI z klas 1-3.
Nie trzeba chyba tłumaczyć czym się one wyróżniają spośród innych uczniów, ale warto przypomnieć, iż jest to przede wszystkim: stosowanie się do zasad i reguł obowiązujących w naszej placówce, posiadanie umiejętności bezinteresownej pomocy oraz cechowanie się kulturą osobistą. Miesiąc listopad był pełen tych zachowań, to też wyróżnionych uczniów jest więcej niż w poprzednim okresie :)
PS. po fotkach może nie być tego widać, bo pochorowały nam się bidulki i wielu z wyróżnionych nie było obecnych :) Wszyscy jednakże będą mogli zobaczyć, kto jeszcze jest SUPERDZIECIAKIEM na korytarzu 1-3, gdzie zawisną fotografie wyróżnionych uczniów.
Klaudia Mroczkowska
W październiku nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. W etapie przeznaczonym dla klas I – III wzięło łącznie udział 1007 osób, a na 2 poziomie 1969 uczniów z całego kraju.
Spośród jedenastu reprezentantów naszej szkoły szczególne gratulacje należą się Alicji Seredyńskiej - uczennicy klasy III, która zajęła 4 miejsce, zyskując tym samym tytuł Mistrza Ortografii oraz dyplom laureata i nagrodę książkową. Pozostali uczniowie otrzymali od organizatorów dyplomy uznania.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!
Justyna Szczepanik
05 grudnia naszą szkołę odwiedzili edukatorzy z Bractwa Rycerskiego „KERIN”
z Subkowy. Tego dnia nasi uczniowie przeniesieni zostali w odległe czasy, by w ramach żywej lekcji historii poznać dzieje orła białego, naszego narodowego symbolu. Uczniowie usłyszeli legendę o Lechu, Czechu i Rusie, dowiedzieli się jak rozpoczęła się historia białego orła i kiedy stał się on naszym godłem. Zobaczyli również broń i zbroje z poszczególnych epok. W czasie pokazu chętni mogli sprawdzić ile waży miecz i zbroja rycerska, a zakładając na siebie kilkunastokilogramową kolczugę, próbowali się w niej poruszać. Uczniowie, którzy zostali wybrani do odgrywania scenek byli bardzo podekscytowani tym faktem.
Żywe lekcje historii charakteryzują się tym, że prowadzący nie tylko opowiadają
o wydarzeniach, ale też pokazują stroje, używane w danej epoce sprzęty, broń i przede wszystkim angażują dzieci. Są to lekcje interaktywne, współtworzone z uczestnikami. Uczniowie wykazali zainteresowanie tematem i aktywnie uczestniczyli w przedstawianych wydarzeniach historycznych. Informacje podane w taki nietypowy sposób z pewnością pozostaną w pamięci nawet tym, którzy nie interesują się historią.
Jolanta Stępkowska
Powered by aSc EduPage