W dniu jasełek w naszej szkole spotkaliśmy się w klasach by w podniosłej atmosferze złożyć sobie życzenia i wręczyć lub otrzymać prezenty. Wigilie klasowe to czas kiedy rozmawiamy o zbliżających się świętach, myślimy o innych oraz wesoło kolędujemy. Zobaczcie sami jak to wyglądało...
2018.12.21 Wigilie klasowe
- 38
2018.12.21 Jasełka
Jasełka bawią, uczą, integrują, pozwalają rozwijać zdolności artystyczne, dlatego są nieodzwonym i stałym elementem naszego szkolnego kalendarza wydarzeń.
Angażowanie wszystkich uczniów naszej placówki w występy i przedstawienia to swoista tradycja w ISSP. Z chęcią i radością nasi podopieczni przebrnęli przez wiele prób występów, by przed rodziną i wszystkimi pracownikami szkoły zaprezentować swoje umiejętności. Nie mówię tu tylko o tych teatralnych, ale również o wokalnych i grze na instrumentach.
Swoją obecnością raczyli nas niesamowici goście, którzy bardzo entuzjastycznie nagradzali brawami i uśmiechami naszych artystów.
Ponadto odwiedziła nas stacja TVP3 Gorzów Wielkopolski, która nakręciła, zmontowała i wyemitowała 26 grudnia materiał poświęcony temu wydarzeniu. Więcej pod tym linkiem -> TVP3 Gorzów Wielkopolski Jasełka w ISSP
Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i wkład pracy, bo to dzięki Wam ten dzień był tak piękny i radosny oraz wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy stoją zawsze z tyłu, a bez Was, waszej pracy i przygotowań nie było by tak wyjątkowo.
Klaudia Mroczkowska
23
2018.12.14 Warsztaty "Co potrafię" kl. 1B
Dnia 14 grudnia klasa 1b wybrała się do Biblioteki pedagogicznej w Gorzowie Wlkp. na warsztaty pt. "Co potrafię". Na zajęciach dzieci poznały swoje mocne strony, ćwiczyły myślenie pytajne oraz rozwijały wyobraźnię. Warsztaty odbyły się w oparciu o książkę Beatrice Alemagne "Pięciu nieudanych". Uczniowie na koniec wykonali pracę plastyczną i szczęśliwi, pełni wrażeń wrócili do szkoły.
Marta Zając
10
2018.11.28 Rozstrzygnięcie konkursów
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w naszej szkole liczne konkursy. Na uroczystym apelu 28 listopada poznaliśmy wyniki konkursu recytatorskiego „Moja Ojczyzna”, ale także polonistycznego „Patriotycznie zakodowana ortografia” i matematycznego. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe lub słodkie upominki.
Celem zawodów było upowszechnianie kultury języka wśród uczniów, popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, propagowanie idei poprawnej pisowni, pogłębienie umiejętności matematycznych, zintegrowanie klas poprzez wspólną zabawę. Każdy uczestnik znalazł własny sposób na wyrażenie patriotycznych uczuć.
Justyna Szczepanik
6
Dyżury w okresie Bożonarodzeniowym
W związku z brakiem zainteresowania decyzją Dyrektora dyżury w świetlicy zostają odwołane.
2018.12.14 Turniej Szachowy w WiMBP
W piątek (14.12.2018r.) czworo uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w turnieju szachowym, który odbywał się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim.
Uczniowie z uśmiechami na ustach rozpoczęli rozgrywki ze swoimi przeciwnikami. Mimo, że czuć było ducha rywalizacji to uczniowie naszej szkoły wykazywali także gesty życzliwości, pocieszając innych po przegranej walce i dodając im przy tym otuchy.
Rozgrywki zakończyliśmy z dwoma wyróżnieniami dla uczennicy klasy II oraz ucznia klasy III! BRAWO!
Katarzyna Promińska
1
2018.12.11 Świąteczne Warsztaty - Dekorowanie Pierników
We wtorek 11.12 uczniowie klas młodszych wzięli udział w świątecznych warsztatach z dekorowania pierników.
Stworzyli przepiękne piernikowe choinki, które od A do Z samodzielnie dekorowali kolorowymi lukrami, jadalnymi koralikami i innymi ozdobami. Podczas warsztatów na twarzach dzieci gościł tylko uśmiech i duma z własnoręcznie przygotowanej ozdoby.
Dziękujemy #PracowniaTortówArtystycznychSojka za wspaniale spędzony czas :)
Klaudia Mroczkowska
27
2018.12.10 Być jak Ignacy #1
Rozpoczęliśmy kolejną edycję koła naukowego „BYĆ JAK IGNACY - ZOSTAŃ BOHATEREM NAUKI”. Pierwsze zajęcia koła naukowego rozpoczęliśmy od zaznajomienia się z wybitnymi postaciami jakie poznamy na naszych zajęciach.
Marian Rejewski, to pierwszy bohater jakiego poznali nasi uczniowie. Polski matematyk i wybitny kryptolog, który w 1932 roku dokonał czegoś niesamowitego. Dzięki swojej niezwykłej inteligencji złamał kod Enigmy – niemieckiej maszyny szyfrującej! To dało Polakom możliwość deszyfrowania niemieckiej korespondencji jeszcze przed wybuchem II wojny światowej i uratowało wielu ludzi. Uczniowie dowiedzieli się jak działa enigma i stworzyli własne projekty.
Podczas kolejnych warsztatów uczestnicy podczas burzy mózgów wyjaśniali czym jest kod. Następnie próbowali za pomocą alfabetu Morse’a zapisać swoje imię, a w dalszej części szyfrowali wymyślone przez siebie słowo, które koleżanki i koledzy musieli rozszyfrować. Wszystkim się udało, choć nie było to łatwe zadanie. W dalszej części uczniowie odgadywali zgadywanki tematyczne, by na końcu zająć się rozkodowywaniem obrazów, ćwicząc przy okazji funkcje percepcyjno-motoryczne. Gdybyście widzieli, jak byli skoncentrowani!
Na trzecich zajęciach koła naukowego uczniowie także pobawili się w kodowanie. Okazało się, że to wcale nie jest takie straszne, a wręcz przeciwnie. Nasi uczniowie kodowali bawiąc się ruchowo na dywanie.
Naukowi Juniorzy – do zobaczenia w poniedziałek na ostatnich zajęciach poświęconych Marianowi Rejewskiemu. Któż będzie następny?
Magdalena Madejczyk
Paulina Musiatowicz
19
2018.12.10 Warsztaty - Bezpieczeństwo w sieci
Na przełomie listopada i grudnia uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w warsztatach pt. „Bezpieczeństwo w sieci”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jakie są zalety Internetu oraz jakie są zagrożenia. Starsi uczestnicy zapoznali się z pojęciem stalkingu oraz dowiedzieli się, co należy zrobić, gdy dojdzie do cyberprzemocy.
Magdalena Madejczyk
10
2018.12.05 Warsztaty świąteczne w 1a
5.12 w klasie 1a odbyły się warsztaty świąteczne.
Dzieci wraz z rodzinami tworzyły według własnego pomysłu piękne ozdoby świąteczne. Wszyscy z uśmiechem zdobili klasową choinkę. Była to świetna okazja do życzeń urodzinowych dla klasowego kolegi Julka. Nie zabrakło pysznego tortu.
Wszystkim dziękujemy za wysoka frekwencję i zaangażowanie.
Alicja Stanilewicz
5
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
2018.12.06 Wyjście do kina
Mikołajki w kinie to już tradycja w 1SSP :)
W tym roku uczniowie klas młodszych obejrzeli film "Lili ratuje święta". To kino stworzone, by uczyć poprzez zabawę. Wśród atrakcji czekających na młodych widzów był smok-safanduła oraz pomocnik Mikołaja - Rupert, który z trudem odnajduje się we współczesnych realiach. Na ekranie nie zabrakło także czarodziejskich sztuczek oraz wątku podróży w czasie. Pod płaszczykiem rozrywki zostało przemycone przesłanie o potrzebie tolerancji, przyjaźni i uzdrawiającej sile przebaczenia.Ucziowie klas czwartych zobaczyli film pt.: "Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie Grindelwalda." Gellert Grindelwald, schwytany przy pomocy Newta przez Ministerstwo, ucieka z więzienia. Planuje zgromadzić nowych zwolenników do swojej sprawy. Oczywiście, jedyną osobą, która jest w stanie go powstrzymać, okazuje się Albus Dumbledore. Dumbledore jednak kładzie tę sprawę na ręce Newta, który w pogoni za Grindelwaldem i w poszukiwaniu Obskurodziciela, wyrusza do Paryża.
Klaudia Mroczkowska
2018.12.03 Lekcja Żywej Historii
3 grudnia 2018 roku uczniowie I SSP wzięli udział w Lekcji Żywej Historii. To ciekawe i niecodzienne spotkanie z historią zostało zorganizowane we współpracy z Bractwem Rycerskim KERIN. Tematem przewodnim pokazu było „Odzyskanie Niepodległości przez Polskę”. Uczniowi nie tylko słuchali i oglądali, ale również brali aktywny udział w pokazie. Wcielali się w role np. magnatów, kosynierów, młodego Józefa Piłsudskiego, orła białego lub czarnego, a także rosyjskich żołnierzy.
45-minutowy pokaz łączył w sobie elementy nauki i dobrej zabawy.Jolanta Stępkowska
33
2018.12.03 Życzenia urodzinowe dla Zuzi
W poniedziałek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłej akcji. Z wielkim zaangażowaniem i starannością wykonywali kartki urodzinowe przeznaczone dla przewlekle chorej dziewczynki. Dzieci nauczyły się, że nawet niewielki gest może sprawić uśmiech! Postawa godna naśladowania! BRAWO!
Katrzyna Promińska
3Dzisiaj już otrzymaliśmy informację, że kartki z życzeniami doszły! Sami zoabczcie ile radości i pozytywnych emocji wywołaliśmy u jubilatki :) Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Zuziu! :)
2018.11.30 Andrzejki w ISSP
Dawniej wróżby andrzejkowe miały charakter matrymonialny. Dziś traktuje się je z przymrużeniem oka i pozwala na to, by brały w nich udział także dzieci. W co warto pobawić się z nimi w andrzejki?
Jakie imię będzie nosić osoba, która mnie pokocha? Kim zostanę, jak urosnę? Co czeka mnie za kilka lat? – nie tylko dorośli chcą poznać swoją przyszłość. Dzieci uwielbiają zabawy we wróżenie i bardzo się w nie angażują.
Dlatego też uczniowie klas 2 i 3 przygotowali samodzielnie, bądź też z pomocą nieocenionych Rodziców wróżby dla uczniów klas pierwszych. Podczas jednej z lekcji uczniowie mogli wywróżyć sobie przyszłość, a także zjeść przepyszne smakołyki. Mamy nadzieję, że wszystkim trafiły się same fantastyczne przepowiednie :)
Klaudia Mroczkowska
28
2018.11.21 Światowy Dzień Życzliwości
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości. Jest to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.
Uczniowie naszej szkoły poznali tradycję obchodzenia tego święta i z tej okazji przygotowywali dla innych bileciki z pozytywnym słowem.
Paulina Musiatowicz
Katarzyna Promińska
13
2018.11.20 Konkurs "Spacerem przez jesień"
Dnia 20 listopada odbył się apel, podczas którego ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt.: „Spacerem przez jesień”. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zostali docenieni i nagodzeni.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach !
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy prac w holu szkoły.
Katarzyna Promińska
Paulina Musiatowicz
2
2018.11.19 Konkurs recytatorski poezji patriotycznej „Moja Ojczyzna”
Listopad to czas szczególny dla naszego narodu - symbol walki o wolność, wiary oraz zwycięstwa. Szczególnie w tym miesiącu należy pielęgnować wartości patriotyczne i zainteresować dzieci poezją opowiadającą o walkach Polaków, Święcie Niepodległości, o miłości do Polski oraz pięknie naszego kraju. W związku z tym ogłosiliśmy konkurs recytatorski „Moja Ojczyzna”, który odbył się 19 listopada w świetlicy szkolnej.
Można było wysłuchać utworów wielu polskich twórców: Ludwika Wiszniewskiego, Ewy Skarżyńskiej, Joanny Białobrzeskiej, Władysława Bełzy, Wandy Chotomskiej, Tadeusza Różewicza. W czasie przygotowań dzieci nie tylko ćwiczyły umiejętności recytatorskie, ale również poznały twórczość poetów, historię Polski, odbywały się pogadanki o danej epoce literackiej. Uczniowie kształtowali postawy obywatelskie oraz patriotyczne, uczyli się szacunku do państwa i narodu polskiego poprzez pełną emocji recytację.
Organizator: Justyna Szczepanik
6
Zapraszamy na zebranie z Rodzicami ISSP
2018.11.14 Wokół Symboli Narodowych - Konkurs IPN
14 listopada 2018 r. został przeprowadzony konkurs "WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH".
Jest to IV edycja konkursu organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie.
Uczestnikami tegorocznego konkursu było 5 uczniów z klasy trzeciej oraz 4 uczniów z klasy drugiej. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu dotyczącego symboli narodowych. Obejmował on wiadomości z zakresu: Polska na mapie Europy, kształt Polski, sąsiedzi, flaga, godło, hymn polski oraz ważne wydarzenia historyczne.
Marta Zając
Archiwum Aktualności