Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy samych wspaniałości!
uczniowie ISSP
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy samych wspaniałości!
uczniowie ISSP
21. i 22. stycznia świętujemy dni, o których nikt – dorośli i dzieci - nie powinni zapominać. Dlatego też właśnie z okazji Dnia Babci i Dziadka wychowankowie świetlicy szkolnej klas I – III wraz z Małym Samorządem Uczniowskim swoim Babciom i Dziadkom składają najserdeczniejsze życzenia.
Iwona Maculewicz
Anna Bronny
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.
Nieco innym – nietypowym dniem zorganizowanym w świetlicy szkolnej dla klas I – III był Dzień Słomki.
Słomki używane były już w IV tysiącleciu p. n. e. W tamtym czasie wykorzystywano słomki zbóż do picia. Jednak ze względu na to, że szybko namakały i zostawiały charakterystyczny trawiasty posmak zaczęto szukać innych rozwiązań. Sprawdzonym rozwiązaniem okazała się rurka stworzona przez Marvina C. Stone. Początkowo produkowano ją z ekologicznego papieru, jednak później na wielką skalę zaczęto wykorzystywać plastik. Z troski o ekologię ponownie wracamy do papierowej wersji.
Wykorzystując ten zwykły przedmiot na zajęciach świetlicowych świetnie się bawiliśmy. Przeprowadziliśmy wyścigi harmonijkowych robaczków, które aby wprawić w ruch trzeba było na nie dmuchać przez słomkę oraz łowienie na czas „papierowych rybek” zasysając je przez słomkę. Wychowankowie mogli zaspokoić potrzebę rozrywki i zabawy, ale też rywalizacji. Bawiąc się, ćwiczyliśmy przy tym umiejętności logopedyczne. Na koniec przy użyciu klocków - słomek wspólnie zbudowaliśmy ogromną budowlę.
Iwona Maculewicz
Anna Bronny
Dnia 16. grudnia 2021 r. na długiej przerwie w świetlicy szkolnej klas I – III nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego na „Najpiękniejszą bombkę świąteczną”. Uczestnicy konkursu wykonali przepiękne bombki różnymi technikami. Wśród zgłoszonych prac były takie wykonane z papieru, włóczki, ziaren kawy, koralików, ale też takie z pomponów, guzików, cekinów czy sznurka. Wszystkie zostały przeznaczone na Kiermasz bożonarodzeniowy zorganizowany przez świetlicę szkolną klas młodszych oraz Mały Samorząd Uczniowski. Jury miało twardy orzech do zgryzienia wybierając te zwycięskie.
Ostatecznie nagrody otrzymali:
I miejsce – Iwo Żurański kl. 2
II miejsce – Hanna Dawidiuk kl. 1A
III miejsce – Aleksandra Pielich kl. 2
Wyróżnienia przyznano:
- Idze Furmanek z kl. 1A
- Hannie Szmajewskiej z kl. 2
- Mateuszowi Świeszczakowi z kl. 3
Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i kreatywności.
W dniach 15. i 16. grudnia 2021 r. odbył się Kiermasz bożonarodzeniowy zorganizowany przez wychowanków świetlicy szkolnej klas I – III oraz Mały Samorząd Uczniowski. W sprzedaży dostępne były m.in. wykonane przez dzieci bombki, które zostały zgłoszone do konkursu na „Najpiękniejszą bombkę świąteczną”; kartki świąteczne z kolorowego papieru oraz stroiki wykonane na drewnianej podstawie z szyszek, kasztanów, orzechów, suszonych owoców oraz ozdób świątecznych.
17 grudnia 2021, czyli ostatni dzień nauki stacjonarnej był w naszej szkole bardzo radosny i kolorowy. Odbyły się klasowe spotkania wigilijne, podczas których kosztowaliśmy słodkości, owoców, a nawet pierogów i oczywiście każdy z nas otrzymał prezent od Mikołaja.
Bardzo ważnym wydarzeniem tego dnia było przedstawienie świąteczne pt. Złoty klucz przygotowane przez koło teatralne przy współudziale uczniów klasy trzeciej, którzy odważnie i głośno zaśpiewali Jingle bells oraz uczniów koła teatralnego klas pierwszych, którzy wcielili się w role bajkowych bohaterów uwięzionych przez złą Królową Lodu.
Historia Złotego Klucza wprowadziła nas w baśniowy, świąteczny nastrój. Aktorzy brawurowo odegrali swoje role, a ich barwne, pomysłowe kostiumy, prezentacja multimedialna i muzyka były dodatkowym atutem spektaklu.
Śpiewające dzieci przygotowała pani Katarzyna Szeraj, nad bajkowymi bohaterami czuwała pani Paulina Musiatowicz, a za całokształt przedsięwzięcia odpowiedzialna była opiekunka koła teatralnego pani Małgorzata Wrzeszczyńska-Siuda.
Wszystkim gratulujemy i dziękujemy. Było pięknie :)
Klasy pierwsze biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Kreatywne Prace Plastyczne”. Projekt ma na celu prowadzenie twórczych działań plastycznych wspierających rozwój dziecka, w szczególności motoryki małej, integracji sensorycznej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz pobudzenie kreatywności dzieci poprzez działania plastyczne.
Maciaszek Karolina
Świetlica klas IV-VII wzięła udział w ogólnopolskiej akcji świątecznej ,,SERCE ZA ODWAGĘ”. Wspólnie przygotowaliśmy kartkę świąteczną dla weteranów II wojny światowej, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę. W ten symboliczny sposób złożyliśmy podziękowania za wielką odwagę, jaką odznaczyli się bohaterowie w czasie wojny, jednocześnie składając życzenia świąteczne.
Z dumą i radością pragniemy przedstawić Zofię Piechocką, uczennicę klasy 7B I Społecznej Szkoły Podstawowej, laureatkę VI edycji Lubuskiego Konkursu Literackiego.
Zgłoszonych zostało 238 prac, a komisja konkursowa wyłoniła 60 laureatów, których prace zostały opublikowane w jednym zbiorze. Wśród nich znalazło się opowiadanie Zosi pt. „Siła jest kobietą”.
Czy wiecie, że rekord w układaniu kostki Rubika 3x3x3 wynosi obecnie 3,47 sekundy? Na pewno znacie inne ciekawe rekordy, a może sami jesteście posiadaczami jakiegoś ciekawego rekordu sportowego lub matematycznego? Jedno jest pewne w październiku 2021 r. aż 1867 placówek z Polski i świata biło rekord w czytaniu na przerwie. Wydarzenie to odbyło się w ramach II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”, organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.
Podsumowując, do akcji zgłosiło się aż 2110 instytucji, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku. Ostatecznie akcja odbyła się w 1867 placówkach z Polski i 14 innych państw. Czytano w każdym zakątku Polski. Okazało się, że czytanie stanowi element łączący narody. Rekord bili również uczniowie w 4 szkołach w Francji, Irlandii, Litwy, 3 szkołach w USA, Belgii i Ukrainy, 2 szkołach w Grecji i Szkocji. Przerwa odbyła się też w Egipcie, Austrii, Rumunii, Niemczech, Serbii i Turcji. Niektóre szkoły pobiły swój zeszłoroczny rekord wewnątrzszkolny! Brawo!!! Podobnie jak w zeszłym roku najwięcej osób czytało w SP nr 14 w Bydgoszczy, a za granicą Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Dublinie. Liczby w naszej akcji są ważne, ale dopiero wkład wszystkich doprowadził do obecnego rekordu, dlatego chcemy podkreślić, że z każdego czytającego ucznia jesteśmy niezmiernie dumni i wdzięczni za każdego wspierającego nauczyciela!
Oficjalnie ogłaszamy, że został ustanowiony NOWY REKORD w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 377 TYSIĘCY 586 OSÓB!
Koordynator akcji:
Anna Giniewska
Biblioteka Pedagogiczna
Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim
e-mail: przerwanaczytanie@gmail.com
Protokół wyników wyborów do Małego Samorządu Uczniowskiego
Nazwa szkoły: I Społeczna Szkoła Podstawowa w Gorzowie Wlkp.
Adres szkoły: ul. Kazimierza Wielkiego 65A, 66 – 400 Gorzów Wlkp.
Imię i nazwisko opiekuna: Iwona Maculewicz
Data przeprowadzenia wyborów: 19.11.2021 r.
Osób uprawnionych do głosowania: 43
Głosów oddanych: 36
w tym:
- głosów ważnych: 36
- głosów nieważnych: 0
Głosów ważnych oddanych na:
Lp.
Imię i nazwisko kandydata
Liczba oddanych głosów
1.
Andrusyszyn Inka
17
2.
Lubińska Oliwia
7
3.
Szmajewska Hanna
12
Iwona Maculewicz
Wśród kierunków realizacji polityki oświatowej MEN na rok szkolny 2021/2022 został wskazany między innymi taki, mówiący o wprowadzeniu uczniów w dziedzictwo cywilizacyjne Europy, edukacji patriotycznej oraz poznawaniu polskiej kultury. Posłużą temu zajęcia czytelnicze, które stanowią jedną z wielu form spędzania czasu wolnego w świetlicy szkolnej.
W związku z tym, chcąc promować czytelnictwo, a jednocześnie zorganizować ciekawe zajęcia dla wychowanków, postanowiłam zorganizować cykl zajęć czytelniczych pod hasłem: „Świetliczaki czytają – w podróż po krajach Europy wyruszają i jej dziedzictwo cywilizacyjno – kulturowe poznają”. Zajęcia będą prowadzone raz w miesiącu w okresie od października do maja.
Celem zajęć będzie:
Powyższe cele realizowane będą przez:
Program adresowany jest do dzieci uczęszczających do naszej świetlicy, a więc uczniów klas I - III.
Na zajęciach prezentowany będzie jeden utwór literacki, czytany przez wychowawcę lub chętne dziecko.
Harmonogram zajęć:
Miesiąc
Utwór literacki
Kraj pochodzenia
Zaplanowane zadania
Październik
„Trzy dary wiatru północnego”
Norwegia
1) zapoznanie z tekstem utworu;
2) wykonanie pracy plastycznej do przeczytanego tekstu
3) wyszukanie ciekawostek na temat kraju, z którego pochodzi utwór literacki; poznanie dziedzictwa kulturalnego oraz wybranych obiektów znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Listopad
„O smoku wawelskim”
Polska
Grudzień
„Gwiezdny deszcz”
Niemcy
Styczeń
„ Jaś i magiczna fasola”
Wielka Brytania
Luty
„Pinokio”
Włochy
Marzec
„Wasylisa urodziwa”
Rosja
Kwiecień
„Kot w butach”
Francja
Maj
„Calineczka”
Dania
Ewaluację programu będzie stanowić każdorazowe podsumowanie zajęć
i sprawdzenie czy podobały się one uczniom. Ponad to w czerwcu dla chętnych uczniów odbędzie się konkurs z wiedzy na temat przeczytanych utworów
i ciekawostek dotyczących różnych krajów Europy – w tym Polski.
Iwona Maculewicz
9 grudnia 2021r. uczniowie z klasy 1 i 2 naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej". Test sprawdzał wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji matematycznej, polonistycznej, przyrodniczej i społecznej wraz z elementami pozostałych kompetencji na poziomie klas I-III szkoły podstawowej. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Marta Zając
Uczniowie klasy 4 czasie w ostatnich zajęć z informatyki zajmowali się tworzeniem wirtualnych kartek świątecznych. Do prezentacji na stronę zostało wybranych tylko kilka z nich. Zobaczcie sami efekty pracy naszych uczniów.
Żeby zobaczyć animacje, kliknij na nazwisko autora kartki poniżej:
Klasa I b wzięła udział w konkursie plastycznym na najciekawszą kartkę świąteczną zorganizowanym przez Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim. Wszyscy uczniowie zaprojektowali różnymi technikami plastycznymi swoje kartki, gdzie wykazali się ogromną kreatywnością. Prace zostały już wysłane i teraz czekamy z niecierpliwością na ogłoszenie wyników.
Marta Zając
A tak sobie powróżyli uczniowie klas siódmych ;)
Szkolne Koło Wolontariatu pragnie poinformować o zbiórce darów dla podopiecznych gorzowskiego DPS, szczegóły w materiale poniżej.
Klasa piąta świętowała andrzejki , bawiąc się tradycyjnie we wróżby. Uczniowie sami przygotowali zabawy i chętnie korzystali z propozycji swoich kolegów. Nie brakowało śmiechu, tańca i słodkości...
Powered by aSc EduPage